Dziewięciu finalistów powalczy o 100 tys. zł w Eko Hestia Spa

0
686

Wybrano uczestników VII edycji konkursu Eko Hestia Spa, w ramach którego nagradzane są polskie uzdrowiska podejmujące kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 9 uzdrowisk, które będą walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Do I etapu tegorocznego konkursu zgłosiły się: Sopot i Ustka (województwo pomorskie), Połczyn-Zdrój (zachodniopomorskie), Rabka-Zdrój i Czarny Dunajec (małopolskie), Goczałkowice-Zdrój (śląskie), Kazimierza Wielka (świętokrzyskie), Gołdap (warmińsko-mazurskie) oraz Uniejów (łódzkie).

Ufundowana przez ERGO Hestię główna nagroda konkursowa wynosi 100 tys. zł. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Ważnym elementem tych działań jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności. Ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2017–2021. W konkursie zostaną przyznane również nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.

Konsekwentnie już od 7 lat przyznajemy co roku finansową nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy ERGO Hestia. – Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, więc nic dziwnego, że idea zrównoważonego rozwoju jest nam wyjątkowo bliska. Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którym musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma nie tylko znaczenie promocyjne, ale i praktyczne – odnoszące się do wskazywania najlepszych pomysłów i projektów, związanych właśnie ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, które są godne naśladowania – podkreśla.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią. W tym roku organizatorzy planują też wydanie specjalnego przewodnika po polskich eko-uzdrowiskach, w którym znajdą się uczestnicy i laureaci wszystkich dotychczasowych edycji.

(AM, źródło: ERGO Hestia)