Ergo Hestia ponownie wyrusza w literacką podróż

0
277

Ruszył nabór do drugiej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii – inicjatywy, która wyróżnia najlepsze polskie książki pisane z myślą o dzieciach i młodzieży między 10. a 15. rokiem życia. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest Ergo Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działająca w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

W pierwszej edycji konkursu nagrodzono książkę Lato na Rodos autorstwa Katarzyny Ryrych, wydaną przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. To pierwsza pozycja, która ma zapoczątkować współczesny kanon klasycznej literatury dziecięcej.

– Rok temu, wyruszając w pierwszą Literacką Podróż Hestii, nie mieliśmy wątpliwości, że nasza troska o literaturę dla młodych będzie długoletnim projektem. Sukces pierwszej edycji utwierdził nas w przekonaniu, że jakość tej literatury buduje kalejdoskop zainteresowań i kształtuje system wartości młodego czytelnika. Sam z niecierpliwością wyruszam w Literacką Podróż Hestii czekając na zgłoszone książki. Nie mam wątpliwości, że zabiorą mnie one w nieoczywiste miejsca, pozwalając spojrzeć na codzienność w nowy sposób – komentuje Piotr Maria Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia.

Do drugiej edycji konkursu mogą zgłaszać się wydawnictwa oraz autorzy powieści i opowiadań wydanych w Polsce w roku 2021, napisanych w języku polskim i przeznaczonych dla młodego czytelnika. Nabór konkursowy obejmuje również powieści graficzne. Zwycięzca lub zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Mecenasem konkursu i nagrody jest Ergo Hestia.

(AM, źródło: Ergo Hestia)