Europ Assistance o obawach związanych z podróżowaniem

0
324

Jak wynika z badania Europ Assistance zatytułowanego „Holiday Barometer”, 62% ankietowanych z Polski najbardziej obawia się tego, że zostanie okradzionych podczas swojego wymarzonego urlopu. Dla 59% obawą numer jeden jest zgubienie czegoś istotnego, a 58% najbardziej martwi się o swoje bezpieczeństwo. Duży niepokój budzi też możliwość zachorowania w trakcie podróży, jak również w docelowym miejscu podróży (60%).

56% badanych przejmuje się, że miejsce, które wybrali na wakacyjny wypoczynek, będzie przepełnione lub trafi im się zła pogoda (54%). Respondenci martwią się tym, że w trakcie urlopu dojdzie do katastrofy naturalnej (53%), co uniemożliwi powrót do domu (55%). Z kolei 48% obawia się wybuchu epidemii, a co za tym idzie, jakości placówek medycznych w miejscu, w którym mieliby spędzić swój urlop (53%). Połowa niepokoi się zaś, że jej wycieczka zostanie anulowana.

Europ Assistance zwraca uwagę, że przy większości z tych ryzyk jest w stanie pomóc dobre ubezpieczenie podróżne z pakietem assistance. Firmy asystorskie starają się, aby placówki medyczne, z którymi współpracują, oferowały opiekę na najwyższym poziomie. Gdy wystąpi taka konieczność, zorganizują wizytę lekarza w hotelu lub repatriację do kraju. Jeżeli lot lub wycieczka zostaną anulowane, polisa zrekompensuje stratę – podobnie w przypadku kradzieży. Jeżeli ubezpieczenie oferuje usługę concierge, to w jej ramach można skonsultować, dokąd najlepiej wyjechać na urlop, by być bezpiecznym i uniknąć tłumów turystów.

(AM, źródło: Europ Assistance)