Europa Ubezpieczenia chce rozwijać biznes ubezpieczeń turystycznych i gwarancji

0
398

Ubezpieczyciel wzmacnia szeregi w kluczowym dla siebie segmencie – ubezpieczeń i gwarancji turystycznych. Ma też ambicję rosnąć w gwarancjach kontraktowych. Za rozbudowę pierwszego z obszarów będzie odpowiadać Katarzyna Szepczyńska, która 1 czerwca dołączyła do firmy. Na czele segmentu gwarancji kontraktowych stanął Tomasz Janas.

Ubezpieczenia i gwarancje turystyczne to jeden z trzech, obok bancassurance i affinity, filarów długofalowej strategii Europy Ubezpieczenia. Według statystyk, ubezpieczyciel jest w rynkowej pierwszej trójce pod względem sprzedaży. Ale to go nie zadowala.

– Mamy solidne doświadczenie, aby naszą ochroną wspierać biura turystyczne i podróżnych. A także zespół specjalistów na pokładzie, którzy znają branżę turystyczną od lat i doskonale ją rozumieją. Cieszę się, że dołącza do nas Katarzyna Szepczyńska, aby poprowadzić firmę do rozwoju w tym segmencie – deklaruje Krzysztof Morawski, członek zarządu spółek Europy Ubezpieczenia.

Smak na owoce turystycznego boomu

Plany firmy to efekt jej przekonania, że turystyka będzie się rozwijać po pandemii. Ten pogląd wzmacniają analizy Instytutu Badań Turystyki Traveldata, które prognozują ponad 20-procentowy średnioroczny wzrost rynku do 2025 r.

– Zwiększamy nasze ambicje na pozycję rynkową w turystyce i inwestujemy w zespół. Wierzę, że możemy dotrzymać tempa branży turystycznej. Jednocześnie pozostajemy kameralnym ubezpieczycielem – dodaje Krzysztof Morawski.

Katarzyna Szepczyńska, która objęła nową funkcję dyrektora departamentu ubezpieczeń turystycznych, będzie nadzorować gwarancje turystyczne, współpracę z biurami podróży i ofertę indywidualną. Katarzyna Szepczyńska wcześniej pracowała w UNIQA. Od ponad 20 lat jest związana z branżą turystyczną i ubezpieczeniową. W przeszłości zarządzała linią ubezpieczeń i gwarancji turystycznych w AXA i Signal Iduna.

Gwarancje kontraktowe będą działać na własny rachunek

Nominacja nowej dyrektor jest elementem zmian w ramach struktury wewnętrznej firmy. Zmiany doprowadziły do rozdzielenia biznesu gwarancji turystycznych i kontraktowych pomiędzy dwóch doświadczonych menedżerów. Rolę dyrektora departamentu gwarancji będzie pełnić Tomasz Janas, związany z Europą Ubezpieczenia od dziesięciu lat. Przedtem pracował w bankach, gdzie zajmował się ryzykiem kredytowym.

– Polskie firmy potrzebują pojemności ubezpieczeniowej ze względu na planowane inwestycje infrastrukturalne i inflację zwiększającą wartość pojedynczych kontraktów. Mamy wiedzę na pokładzie, którą wzmacniamy doświadczeniem kolejnych specjalistów od gwarancji kontraktowych, oraz elastyczność dopasowywania się do wymagań beneficjentów w zakresie treści gwarancji. Czujemy się więc mocnym partnerem dla przedsiębiorstw i ich brokerów ubezpieczeniowych – podsumowuje Krzysztof Morawski.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl