Europa Ubezpieczenia: Nowe ubezpieczenie Aktywni w sporcie

0
848

Aktywni w sporcie – taką nazwę nosi nowe ubezpieczenie Europy Ubezpieczenia dla osób aktywnych fizycznie, zapewniające ochronę zarówno podczas rekreacyjnej wycieczki, jak i treningów czy zawodów sportowych. Polisa zastąpiła w ofercie zakładu produkt NNW Sport, skierowany do osób startujących w zawodach sportowych.

Sprzedaż nowego ubezpieczenia Aktywni w sporcie jest prowadzona za pośrednictwem strony tueuropa.pl. Polisa oferuje ochronę w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia podczas uprawiania sportu. 

– Po kilku tygodniach kwarantanny chętnie wyszliśmy z domów, by odetchnąć świeżym powietrzem. Wiele osób decyduje się na wycieczki rowerowe czy wyprawy w góry. Za chwilę dostępna będzie także rekreacja na wodzie, w postaci na przykład spływów kajakowych. Dlatego z myślą o osobach, które stawiają na aktywny wypoczynek, zdecydowaliśmy się odświeżyć nasze flagowe ubezpieczenie sportowe. Produkt w nowej odsłonie chroni zarówno podczas weekendowej wycieczki na rowerach za miasto, jak i treningów czy zawodów sportowych  – mówi Wiktoria Lont, ekspert ds. ubezpieczeń sportowych Europy Ubezpieczenia.

Nowe ubezpieczenie oferuje ochronę na wypadek uszczerbku na zdrowiu lub zgonu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, zawałem serca lub udarem mózgu, do którego doszło na skutek wysiłku fizycznego. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 do 100 tys. zł, a ochronę można kupić na okres od 1 dnia (w przypadku rekreacyjnej wycieczki lub startu w zawodach sportowych) do nawet 3 miesięcy (opcja dla regularnie trenujących). Zakres ochrony można rozszerzyć m.in. o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku lub kontuzji oraz ochronę sprzętu sportowego. W ramach jednej umowy można ubezpieczyć do dziewięciu osób.

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)