Ewa Dąbrowska nową wiceprezeską Signal Iduna w Polsce

0
1853

Walne Zgromadzenie spółek ubezpieczeniowych Signal Iduna w Polsce powołało Ewę Dąbrowską na stanowisko wiceprezeski zarządu. W ramach swoich kompetencji menedżerka odpowiadać będzie za obszar sprzedaży i marketingu.

– Bardzo się cieszę, że w naszym gronie pojawi się Ewa Dąbrowska, by wspólnie z zespołem osiągać ambitne cele biznesowe, a sama decyzja o rozszerzeniu składu zarządu doskonale wpisuje się w Strategię 2023–2026 przyjętą przez Signal Iduna Polska – mówi Mark Osterloff, Head of International Signal Iduna Group.

Ewa Dąbrowska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową zaczynała w Warta Vita, gdzie pracowała jako szkoleniowiec, wdrażała produkty ubezpieczeniowe i była odpowiedzialna za nowe modele sprzedaży.

W latach 2008–2012 była członkinią zarządu AXA Życie, gdzie tworzyła strategię rozwoju nowych kanałów dystrybucji, a także przyczyniła się do wzrostu sprzedaży i zwiększenia rentowności portfela ubezpieczeń. Później w MetLife odpowiadała za rozwój sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, współpracując z międzynarodowymi zespołami w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Grecji, Ukrainie, Rosji i w krajach bałtyckich. Pełniła też funkcję członkini zarządu Aon Polska. Ostatnio była związana z Nationale-Nederlanden, gdzie reprezentowała obszar klienta korporacyjnego i była Liderką Strumienia Wartości.

Ewa Dąbrowska dołączy do Signal Iduna 17 kwietnia, uzupełniając skład zarządu, który obecnie reprezentują Agnieszka Kiełbasińska, pełniąca funkcję prezeski, oraz Aneta Rubiec, wiceprezeska ds. ryzyka, aktuariatu, produktów i operacji.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl