Fala sportowych emocji

0
242

Emocje po 4. Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbył się 3 czerwca 2022 r. na stadionie Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka, już opadły. W tym roku wydarzenie dołączyło do elity i stało się częścią World Athletics Continental Tour Gold Światowej Federacji Lekkiej Atletyki.

Na stadionie lekkoatletycznym w Bydgoszczy gościliśmy nie tylko polskie, ale także zagraniczne gwiazdy.

Nie mogło tam zabraknąć również nas w roli Oficjalnego Partnera i ubezpieczyciela. To już tradycja, gdyż od lat wpieramy wydarzenia sportowe lekkiej atletyki, tym samym przyczyniając się do rozwoju organizowanych mityngów. Ten przygotowywany w Bydgoszczy jest nam szczególnie bliski. Z roku na rok obserwujemy, jak ranga wydarzenia rośnie i cieszy się coraz większym uznaniem zarówno wśród zawodników, jak i obserwatorów zmagań.

W InterRisk przywiązujemy dużą wagę do tych samych wartości, które prezentują mistrzowie sportowi, takich jak: wytrwałość, konsekwentne dążenie do wyznaczonych celów, przełamywanie barier, zasady fair play. Cieszymy się, że mamy czynny udział w promocji polskiego sportu, dając tym samym możliwość uczestniczenia w wydarzeniu o międzynarodowej renomie naszym zawodnikom, ale też polskim wielbicielom Królowej Sportów – stwierdził Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

Na stadionie zobaczyliśmy całą plejadę gwiazd – pięcioro z sześciorga medalistów ostatnich igrzysk: Anitę Włodarczyk, Malwinę Kopron, Eivind Henriksen, Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. W konkursie pchnięcia kulą zaprezentowali się również medaliści olimpijscy i mistrzowie świata Tom Walsh i Joe Kovacs. Obecni byli także Konrad Bukowiecki oraz Michał Haratyk. Nie zabrakło też halowych mistrzów świata – Filipa Mihaljevica oraz Darlana Romani.

Jednym z bardziej interesujących zmagań atletycznych był konkurs tyczkarzy, w którym zmierzyli się między innymi Piotr Lisek, Christopher Nilsen i Valentine Lavillenie.

Warto zwrócić również uwagę na rywalizację kobiet na dystansie 400 metrów. W zawodach zmierzyły się bowiem mistrzynie olimpijskie Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lesiewicz.

Ogromne emocje towarzyszyły konkursowi rzutu młotem. Początkowo Anita Włodarczyk, która startowała z logo InterRisk, zajmowała przedostatnie miejsce na liście startujących. Stadion Zawisza to jedno z ulubionych miejsc naszej multimedalistki, na którym poprawiała swoje rekordy. Jak sama oświadczyła, nie zaczęła dobrze, lecz z rzutu na rzut rozkręcała się, dostarczając kibicom wielu emocji. W najbardziej udanej próbie uzyskała rezultat 74,13 m, wygrywając w swojej konkurencji.

Podczas 4. Memoriału Ireny Szewińskiej nie zabrakło również wzruszających momentów. Zebrani na stadionie w Bydgoszczy kibice pożegnali multimedalistę Mistrzostw Świata i Europy Marcina Lewandowskiego, który oficjalnie zakończył swoją wieloletnią karierę.

Wielkie święto lekkiej atletyki zakończone zostało wręczeniem nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji przez syna Ireny Szewińskiej, Andrzeja Szewińskiego. Natomiast polskich sportowców na trybunach dopingowali menadżerowie i pracownicy InterRisk.

InterRisk TU SA Vienna Insurance Group gratuluje wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników oraz organizatorom sukcesu, jaki odniósł 4. Memoriał im. Ireny Szewińskiej.