Franz Fuchs opuścił zarząd VIG

0
691

30 czerwca Franz Fuchs odszedł ze stanowiska członka zarządu Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe, VIG).

Franz Fuchs pełnił funkcje kierownicze w Grupie VIG od blisko 17 lat. Od października 2009 r. był członkiem zarządu VIG. W uznaniu jego osiągnięć w październiku 2019 r. został mianowany zastępcą dyrektora generalnego.

– Na wszystkich rynkach, za które jest odpowiedzialny (Franz Fuchs – AM), Grupa VIG jest obecnie jedną z 4 największych firm ubezpieczeniowych. Ten niezwykły rozwój nie byłby możliwy bez jego wielkiego zaangażowania. W imieniu całej rady nadzorczej chciałbym mu podziękować za wieloletnią, udaną współpracę – powiedział Günter Geyer, przewodniczący RN Vienna Insurance Group.

Franz Fuchs rozpoczął karierę w branży ubezpieczeniowej jako aktuariusz 46 lat temu. Zanim dołączył do VIG jako specjalista ds. ubezpieczeń na życie i funduszy emerytalnych, zajmował wiodące stanowiska kierownicze w międzynarodowej branży ubezpieczeniowej. Od momentu dołączenia do grupy w 2003 r. był przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój polskiego rynku. Został powołany do zarządu VIG Holding 1 października 2009 r.

Franz Fuchs utrzyma bliskie związki z grupą. Będzie nadal doradzał firmie oraz wykonywał mandaty w radach nadzorczych towarzystwach VIG.

(AM, źródło: Compensa)