General Motors szykuje telematyczną ofertę komunikacyjną

0
158

Jeszcze w tym kwartale General Motors wprowadzi ofertę ubezpieczeń telematycznych dla posiadaczy aut wyprodukowanych przez koncern motoryzacyjny. Dane dotyczące stylu jazdy będą pozyskiwane wprost z pojazdów – informuje cashless.pl.

Na podstawie doniesień Reutersa portal podaje, że telepolisy oferowane przez należącą do GM markę OnStar Insurance z ochroną zapewnianą przez American Family Insurance będą początkowo dostępne w trzech stanach. W miarę upływu czasu oferta będzie rozszerzana na kolejne. Ubezpieczenia będą mogły być dostosowane do indywidualnego profilu każdego z kierowców dzięki pozyskiwaniu danych o stylu jazdy bezpośrednio z montowanego w autach systemu OnStar. Monitoruje on położenie pojazdu oraz zbiera dane dotyczące poruszania się. Informacje posłużą od kalkulacji zindywidualizowanej polisy. GM chce w przyszłości wykorzystywać także dane z czujników systemu Super Cruise, w tym z kamery w kabinie monitorującej uwagę kierowcy.

Więcej:

cashless.pl z 25 stycznia, Ida Krzemińska-Albrycht „General Motors rusza z ubezpieczeniami uzależnionymi od stylu jazdy. Dane o kierowcach pozyska wprost z aut”:

https://www.cashless.pl/11269-gm-startuje-z-polisami-telematycznymi

(AM, źródło: cashless.pl)