Generali: Globalne Wyzwanie The Human Safety Net 2024 – Rajd do Wenecji

0
695

9 czerwca 2024 roku zespół pięciu pracowników Generali tworzących Generali Bike Team wyruszy na rowerach do Wenecji. W ciągu 5 dni pokonają trasę blisko 1400 km i 6300 m przewyższeń. W skład ekipy wchodzą: Katarzyna Wieczorek, Sebastian Michałowski, Łukasz Borys, Daniel Biaduń i Marcin Gajkowski.

Oficjalny start, w towarzystwie prezesa Generali Rogera Hodgkissa, rozpocznie się o godzinie 12:00 na Boisku Rugby AZS AWF na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Marymonckiej 34 w Warszawie, podczas THSN Rugby Family Day, gdzie wszyscy pożegnają drużynę. W Wenecji na końcu trasy ekipę Generali Bike Team przywitają pracownicy Grupy Generali oraz fundacji The Human Safety Net. Następnie wspólnie z drużyną dotrą do siedziby THSN w budynku Procuratie Vecchie w Wenecji.

Odcinki na trasie:

  • Warszawa (Polska) – 9.06. start 12:00
  • Kleszczów (Polska) – 9.06.
  • Jesiennik nad Odrą (Czechy) – 10.06.
  • Wiedeń (Austria) – 11.06.
  • Graz (Austria) – 12.06.
  • Tarvisio (Włochy) – 13.06.
  • Wenecja (Włochy) – 14.06.

The Human Safety Net Global Challenge to globalna inicjatywa Grupy Generali, która stała się tradycją w 26 krajach, w tym w Polsce. Co roku w czerwcu wszyscy pracownicy grupy w naszym kraju działają, aby wypromować zbiórkę pieniędzy na wybrany cel. Jedną z tegorocznych inicjatyw w ramach The Human Safety Net jest rajd Generali Bike Team.

W tym roku ponownie celem zbiórki jest sfinansowanie letnich wyjazdów dla dzieci i mam mieszkających w siedmiu Domach Samotnej Matki, prowadzonych przez Caritas: w Zielonce, Gnieźnie, Rudniku nad Sanem, Ełku, Koszalinie, Ostrowie Wielkopolskim i Rzeszowie. Aby wesprzeć zbiórkę, trzeba wejść na stronę https://caritas.pl/dsm-generali/ i przekazać darowiznę.

Generali Polska wspólnie z Caritas Polska rozwija program Dobry Początek, który wspiera kobiety przebywające w Domach Samotnej. Docelowo do programu dołączy 14 ośrodków z całej Polski.

– Dzięki serii odpowiednio dobranych warsztatów chcemy wyposażyć mamy w kompetencje, które pozwolą im rozpocząć nowe życie po opuszczeniu ośrodka i zapewnić lepszą przyszłość ich dzieciom. Naszym celem jest pokazanie narzędzi, które pomogą w wyjściu z utartych schematów postępowania oraz wzmocnią poczucie własnej wartości. Podczas zajęć mamy uczą się budowania relacji z dzieckiem, spędzania wartościowego czasu i unikania przemocy w relacjach – tłumaczy Hanna Rajkowska, ekspertka Generali Polska ds. Programów The Human Safety Net.

(AM, źródło: Generali)