Getsafe kupił fintech, a wraz z nim dostęp do interesujących go klientów

0
459

Działający w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Austrii Getsafe kupił deineStudienfinanzierung. Ta platforma online, wspierającą studentów w pozyskiwaniu pożyczek, ma zapewnić insurtechowi dostęp do nowych klientów oraz zdywersyfikować działalność w branży finansowej – podał cashless.pl.

Christian Wiens, założyciel i szef Getsafe, wskazał, że 90% klientów jego firmy to osoby kupujące ubezpieczenie pierwszy raz w życiu. Zaczynają oni myśleć o ubezpieczeniu, kiedy rozpoczynają pierwszą pracę, a to dzieje się zwykle pod koniec studiów. Dlatego Getsafe spodziewa się, że dzięki deineStudienfinanzierung, mającemu zaufanie i rozpoznawalność wśród studentów, dotrze do nowych klientów, zanim skierują się do konkurencji.

Serwis przypomina, że insurtech kieruje swoją propozycję ubezpieczeń za pośrednictwem aplikacji mobilnej głównie do osób w wieku 20–40 lat. W jego ofercie są m.in. polisy OC, mieszkaniowe, zdrowotne, ochrony prawnej czy pokrywające szkody związane z użytkowaniem dronów lub spowodowane przez zwierzęta.

Więcej:

cashless.pl z 19 stycznia, Ida Krzemińska-Albrycht „Insurtech Getsafe przejmuje fintech oferujący pożyczki studenckie. W ten sposób chce dotrzeć do nowych klientów”

(AM, źródło: cashless.pl)