Globalne Wyzwanie Generali Polska dla dzieci z Ukrainy 

0
237

Pracownicy Generali Polska, podobnie jak przed rokiem, dołączyli do Globalnego Wyzwania  Fundacji The Human Safety Net. W zeszłym roku dzięki wspólnym wysiłkom udało się sfinansować zakup sprzętu do hipotermii leczniczej noworodków w transporcie dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W tym roku celem zbiórki jest sfinansowanie obozu letniego dla dzieci z Ukrainy, które schroniły się przed wojną wraz ze swoimi opiekunami w ośrodku Caritasu w Firleju.

THSN rozpoczęło swoją działalność w Polsce już w 2019 poprzez wspólne z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu rozpoczęcie projektu stosowania hipotermii leczniczej w transporcie noworodków, które urodziły się z niedotlenieniem okołoporodowym. Pierwsze karetki zostały wyposażone w odpowiedni sprzęt już w 2019 roku. W tym roku Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otrzymał sprzęt do hipotermii leczniczej noworodków w transporcie, który został sfinansowany ze środków zebranych podczas zeszłorocznego Wyzwania Generali Polska.

Po wybuchu wojny w Ukrainie Generali Polska aktywnie włączyło się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Od początku marca współfinansuje pobyt ponad 150 osób, rodzin z dziećmi, w dwóch ośrodkach Caritas Polska: w Warszawie i w Firleju.

W ramach tegorocznego Globalnego Wyzwania pracownicy Generali w ciągu 16 dni chcą zebrać środki na ukraińskie rodziny które znalazły schronienie w Ośrodku Caritasu w Firleju. Zebrane pieniądze mają posłużyć nie tylko wsparciu dalszego pobytu tych osób, ale również organizacji obozu letniego dla ukraińskich dzieci z tego ośrodka wraz z ich kolegami z Polski, by mogli się integrować, poznać język i zwyczajnie spędzić miło czas. W planach jest też zapewnienie półkolonii dla najmłodszych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, do akcji dołączyła Aleksandra Wysocka, redaktorka naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Do wyzwania można dołączyć, klikając tutaj.

Wpłat można dokonywać, wspierając zbiórkę jednego z zespołów wolontariuszy poprzez link

lub przelewem na konto numer: PL 86 1240 1503 1111 0011 1428 8977.

Tytuł przelewu: Wyzwanie THSN – dla dzieci z Ukrainy.

(AM, źródło: Generali)