GrECo: Maksym Shylov dyrektorem odpowiedzialnym za obszar Food&Agriculture

0
296

9 października Maksym Shylov został dyrektorem GrECo ds. sektora przetwórstwa żywności i rolnictwa. W ramach pełnionej funkcji będzie odpowiadać za strategię i rozwój tej branży we wszystkich krajach grupy, w tym także w Polsce.

– Globalne zmiany klimatu powodują nowe wyzwania w rolnictwie, a tym samym więcej potrzeb ubezpieczeniowych u rolników i zależnych od nich producentów na wypadek klęsk żywiołowych, np. suszy. GrECo Polska będzie opracowywać nowe skuteczne rozwiązania w tym kierunku – podkreśla Maksym Shylov.

Przemysł spożywczy i rolniczy to podstawa istnienia i stabilności każdego społeczeństwa. Szczególnie łańcuchy dostaw żywności mają ogromne znaczenie w obecnym środowisku związanym z Covid-19 – komentuje Paweł Paluszyński, prezes zarządu GrECo Polska.- Jako GrECo Polska już obsługujemy klientów z sektora spożywczego, a dzięki wsparciu Maksyma chcemy w najbliższym czasie powiększyć nasz zespół o kolejnego profesjonalistę znającego i rozumiejącego również branżę oraz  ubezpieczenia rolne – podkreśla.

Uruchomienie specjalizacji Food&Agriculture jest jednym z kluczowych kierunków w strategii rozwoju GrECo w Polsce na  następny rok.

Maksym Shylov posiada 19-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach, w tym 15-letnie w ubezpieczeniach rolnych. Ostatnie 3 lata zajmował się ubezpieczeniami parametrycznymi w Polsce, na Ukrainie, w krajach bałtyckich, wcześniej zaś współpracował z zakładami ubezpieczeń i reasekuracji z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Francji.

Maksym Shylov pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. ubezpieczeń i reasekuracji w towarzystwach ubezpieczeń, był doradcą ubezpieczeniowym w Ministerstwie Infrastruktury Ukrainy, zarządzał również własną firmą zajmującą się doradztwem w obszarze zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami rolnymi.

W latach 2014–2019 pracował w międzynarodowej firmie brokerskiej w krajach bałtyckich, był konsultantem ubezpieczeniowym w zrzeszeniu ubezpieczycieli (insurance pool) w zakresie ubezpieczeń rolnych na Ukrainie. Zrealizował ponad 30 dużych projektów doradczych dla sektora rolnego, banków i zakładów ubezpieczeń w różnych krajach.

(AM, źródło: GrECo)