GrECo Polska przejmuje Athenę

0
1390

Jednym z elementów globalnej strategii Grupy GrECo jest rozwój nieorganiczny, mający postać akwizycji lokalnych spółek brokerskich. W realizacji tego procesu uczestniczy między innymi GrECo Polska, która przejmuje 70% poznańskiej spółki Athena, umacniając w ten sposób swoją pozycję na terenie Wielkopolski.

GrECo Polska podkreśla, że dzięki wykorzystaniu kompetencji połączonych zespołów i kultury organizacyjnej klienci zyskują jeszcze lepszego partnera w zakresie ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Połączenie spółek było planowane od pewnego czasu ze względu na podobne postrzeganie roli, jaką odgrywa broker w zakresie wspierania swoich klientów.

– Grupa GrECo realizuje wieloletnią strategię rozwoju nieorganicznego. Zaprosiliśmy do współpracy spółkę Athena z racji niekwestionowanych kompetencji jej pracowników. Nie jest tajemnicą, że znamy się z Jackiem Bobińskim od ponad 20 lat i już wcześniej współpracowaliśmy w różnych obszarach, budując w ten sposób wzajemne zaufanie. Dla mnie pozyskanie go do grupy jest doskonałym wzmocnieniem naszej obecności na terenie Wielkopolski – mamy tutaj sporo klientów i dzięki Athenie, jednemu z największych brokerów w tym rejonie, jeszcze bardziej się do nich zbliżymy. Wspierać nas będzie grono doskonałych fachowców, którzy w tej chwili tworzą spółkę Athena. Razem z obecnym zespołem GrECo w 4 polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, będziemy obsługiwać klientów na terenie całej Polski – mówi Paweł Paluszyński, prezes zarządu GrECo Polska.

– Podjęcie współpracy z GrECo to perspektywa szybszego wzrostu i większych możliwości rozwoju. Zarówno nasi pracownicy, jak i klienci, mogą skorzystać na prawdziwie światowym zasięgu działania i wzbogaconej ofercie, a my jako firma dzięki tej propozycji będziemy mogli już dziś odnieść korzyści, które w innym wypadku byłyby możliwe w znacznie dłuższym horyzoncie czasowym. Istotne było również stanowisko właścicieli GrECo, których mieliśmy przyjemność poznać, i zrozumienie naszego modelu prowadzenia biznesu oraz zaangażowanie Pawła, bez którego nie byłoby tej współpracy – dodaje Jacek Bobiński, prezes zarządu Athena.

Założyciele i dotychczasowi udziałowcy oraz pracownicy Atheny pozostaną w spółce.

W 2020 roku obie spółki osiągnęły łącznie ponad 20 mln zł przychodu brutto z tytuły prowizji brokerskich i uplasowały ponad 250 mln zł składki ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Grupa GrECo jest niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym; Firma ma siedzibę w Wiedniu i zatrudnia 1000 pracowników w 53 biurach w 16 krajach. Za pośrednictwem specjalistycznej sieci pośrednictwa ubezpieczeniowego GrECo nova jest reprezentowana w ponad 200 krajach na całym świecie.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl