Hiscox płaci rachunki znikających biur podróży

0
387

Duże wypłaty za odwołane z powodu kryzysu pandemicznego imprezy sportowe i wakacje sprawiły, że Hiscox znalazł się pod kreską, a jego akcje spadły do poziomu najniższego od ponad dwóch miesięcy. Ubezpieczyciel działający na rynku Lloyd’s zwiększył rezerwę na roszczenia związane z Covid-19 do 232 mln dol. z wcześniej szacowanych 175 mln dol.

Hiscox nie podał nazw odwołanych imprez, ale uczestnicy rynku Lloyd’s zazwyczaj odgrywają pierwszoplanową rolę w ubezpieczaniu turniejów tenisowym na Wimbledonie i igrzysk olimpijskich.

– To było sześć miesięcy próby – stwierdził dyrektor generalny Bronek Masojada, dodając, że niektóre roszczenia dotyczyły gwarancji dla biur podróży w Wlk. Brytanii. – Niektóre z tych firm znikły, a my płacimy rachunki.

Składka przypisana brutto spadła o 4,4%, do 2,24 mld dol. Współczynnik łączony osłabł do 114,6% z poziomu 98,8%. Konkurenci, Beazley i Lancashire, również ponieśli straty w I poł. br. Ubezpieczyciele stoją w obliczu jednego z lat największych roszczeń wynikających z pandemii.

Hiscox nie wypłaci dywidendy, którą wcześniej zapowiedział. Jest jednym z ośmiu ubezpieczycieli wezwanych przez urząd nadzoru finansowego (Financial Conduct Authority) w sprawie warunków ubezpieczenia przerw w działalności.

(AC, źródło: Reuters)