Howden wzmacnia obszar cyber

0
146

Grupa brokerska Howden przejmuje platformę Safeonline, brokera specjalizującego się w ubezpieczeniach cyber i technologii, działającego również jako coverholder na rynku Lloyd’s. Nowy nabytek ma wzmocnić pozycję kupującego w jednym z kluczowych obszarów jego działalności, jakim są nowe technologie i cyberbezpieczeństwo.

Safeonline jest jednym z wiodących, niezależnych brokerów ubezpieczeniowych na rynku londyńskim i ma podobną filozofię działalności jak Howden. W swojej ofercie uwzględnia wszystkie rodzaje ryzyka ubezpieczeniowego związane z działaniem w środowisku cyfrowym. Specjalizuje się w obsłudze firm oczekujących spersonalizowanych produktów ubezpieczeniowych tego rodzaju – od ryzyk cyber, przez finansowe, ubezpieczenie własności intelektualnej, naruszenie prywatności, ryzyka politycznego po D&O. Safeonline jest także właścicielem platformy iQ, będącej internetową porównywarką ofert ubezpieczenia cyber dla małych i średnich firm na rynku brytyjskim i międzynarodowym.

– Cyber to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rynku ubezpieczeniowego. Przejęcie Safeonline da nam dużo większe możliwości, by ten trend wykorzystać i znacząco poszerzy grupę naszych klientów na całym świecie, także w USA. Wzmocnimy naszą i tak już silną pozycję w obszarze ryzyk cyber. Będziemy mogli także ulepszyć ofertę dla dużych globalnych klientów – mówi Charlie Langdale, odpowiedzialny w Howden za produkty finansowe.

Shan Simkin, lider praktyki cyber w Howden, podkreśla, że specjaliści z obu firm połączą siły i utworzą w Londynie technologiczne centrum kompetencyjne.

– Cieszę się, że zespół Safeonline staje się częścią grupy Howden. Nasz lokalny zespół specjalistów będzie miał dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań. Dzięki temu będziemy w stanie dostarczyć naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie ubezpieczeń cyber – mówi Dominik Stachiewicz, członek zarządu Howden Donoria odpowiedzialny za praktykę cyber w Polsce.

To kolejne znaczące przejęcie grupy w tym roku. We wrześniu Howden nabył APlan, jednego z największych brytyjskich brokerów.

(AM, źródło: Howden Donoria)