Hyperion Insurance Group zmienia się w Howden Group Holdings

0
199

Grupa brokerska Hyperion Insurance Group zmienia nazwę. W ramach procesu ujednolicania marki firma będzie funkcjonować pod szyldem Howden Group Holdings. Do grupy należy działająca w Polsce Howden Donoria.

Grupa została założona w 1994 roku jako Howden Pangborn. Od 1998 r. działała pod marką Hyperion.

– Od ponad 25 lat działamy na rynku brokerskim. Kolejne ćwierćwiecze otworzyliśmy z przychodami w wysokości1 miliarda funtów brytyjskich, prowadząc działalność w 40 krajach i zatrudniając 8 tys. pracowników. Wyznaczamy trendy w branży brokerskiej. Nadszedł więc czas, by w całej grupie ujednolicić nazwę, co przełoży się na przejrzystość działania. Przyjmujemy więc na nowo nazwę Howden. Zawsze było dla nas oczywiste, że budujemy zrównoważony biznes, wnosząc na rynek wartość dodaną dla klientów. Chcemy zapewnić wszystkich, że patrząc w przyszłość i myśląc o rozwoju, pozostaniemy wierni naszym korzeniom i kulturze, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj – powiedział David Howden, dyrektor generalny Howden Group Holdings.

– Jesteśmy częścią grupy Howden od 2014 r. Z satysfakcją obserwuję, że proces unifikacji pod wspólną marką postępuje tak szybko. Od stycznia tego roku my również działamy pod marką Howden Donoria, łącząc nasza lokalną tradycję z siłą międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej – powiedział Dariusz Zajączkowski, prezes Howden Donoria.

Proces zmiany marki przechodzą też poszczególne spółki grupy Howden. Charytatywna organizacja Hyperion Foundation będzie działała jako Howden Group Foundation, a Hyperion X, technologiczna spółka specjalizująca się w analizie danych, przyjmie nazwę HX.

(AM, źródło: Howden Donoria)