Impas w rozmowach Generali i MetLife

0
1044

Rozmowy Assicurazioni Generali z MetLife dotyczące zakupu większości europejskich aktywów amerykańskiego ubezpieczyciela utknęły w martwym punkcie. Według informacji Reutersa pochodzących z czterech źródeł, kością niezgody były między innymi różnice w oczekiwaniach dotyczących ceny.

Informatorzy agencji twierdzą, że rozmowy obu firm trwały ponad sześć miesięcy. Generali było zainteresowane przejęciem istotnej części europejskiego biznesu MetLife, m.in. działalności w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Grecji i Polsce, ale nie udało się wypracować porozumienia. Głównymi przeszkodami w jego uzyskaniu były cena i struktura przejęcia. Źródła agencji twierdzą, że w obecnym roku nie dojdzie do rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Według informatorów Reutersa, Generali dołożyło należytej staranności we wszystkich działaniach. Jednak MetLife nie było zbyt chętne do sprzedaży europejskiego portfela. Przekonać go mogła jedynie odpowiednia cena. Jedno ze źródeł twierdzi, że Generali nadal przygląda się biznesom amerykańskiego ubezpieczyciela i powróci do negocjacji po publikacji wyników za 2019 r., która będzie miała miejsce 14 marca przyszłego roku. Oczekuje się również, że udziałowcy MetLife będą pytać firmę o jej plany dotyczące działalności w Europie podczas nowojorskiej konferencji inwestorów, która odbędzie się 12 grudnia.

Przedstawiciele obu firm odmówili komentarza.

***

Zobacz też: https://gu.com.pl/swiat/generali-zlozy-oferte-przejecia-czesci-aktywow-metlife/

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Reuters, gu.com.pl)