Insurtech: Niższa wartość finansowania trafiła do większej liczby podmiotów

0
440

W pierwszym półroczu inwestycje w europejskie insurtechy osiągnęły poziom 700 mln euro. To o 1,05 mld euro mniej niż w analogicznym okresie 2021 r. – podał cashless.pl, powołując się na dane funduszu Astorya.vc.

Autorzy opracowania zwracają uwagę, że pomimo niższej kwoty inwestycji zwiększyła się liczba ogłoszonych rund finansowania z 52 do 57. Zdaniem Astorya.vc przyczyną spadku wartości inwestycji była mniejsza liczba dużych transakcji i przeciągnięcie niektórych rund finansowania na kolejną część roku. Tak jak w przypadku Wefox, który niedawno ogłosił pozyskanie 400 mln euro. Insurtechem, który pozyskał najwyższą kwotę w I połowie roku, był francuski Alan, któremu inwestorzy przekazali 183 mln euro. Ten podmiot, a także zajmujący się ubezpieczeniami parametrycznymi Descartes Underwriting oraz Xempus, oferujący zabezpieczenie emerytalne, pozyskały w sumie połowę łącznej półrocznej kwoty finansowania.

Serwis podkreśla, że środki od inwestorów zdobyły także polskie insurtechy, jak np. Quantee. Ponad połowa rund z pierwszego półrocza tego roku dotyczyła insurtechów zajmujących się dystrybucją, a najwięcej środków – 28% ogólnej wartości finansowania – pozyskały ubezpieczeniowe startupy z Wielkiej Brytanii.

Więcej:

cashless.pl z 15 lipca, Ida Krzemińska-Albrycht „Wartość inwestycji w europejskie startupy ubezpieczeniowe spadła o 60 proc. Czy insurtech idzie śladem fintechu?

(AM, źródło: cashless.pl)