InterRisk Days 2019

0
621

Agenci, brokerzy i partnerzy biznesowi InterRisk spotkali się w łódzkim hotelu Andel’s na dorocznych Inter Risk Days. W spotkaniu wzięło udział 350 osób. Motywem przewodnim było hasło „Wzlećmy razem”, a temat lotnictwa przewijał się w bardzo różnych odsłonach. – W awiacji, podobnie jak w ubezpieczeniach, kluczowe jest bezpieczeństwo i odpowiedzialność – podkreślił prezes InterRisk Piotr Narloch.

Gościem specjalnym był kapitan Tadeusz Wrona, który w 2011 roku pomimo awarii podwozia bezpiecznie wylądował samolotem pasażerskim na lotnisku w Okęciu, ratując życie 220 osobom. Imprezę z humorem prowadził Piotr Bałtroczyk.

W części merytorycznej o wynikach, celach i priorytetach mówił przewodniczący Rady Nadzorczej InterRisk Franz Fuchs, prezes Piotr Narloch oraz członkowie zarządu: Józef Winiarski, Włodzimierz Wasiak, Daniel Kaliszuk i Martin Stenitzer. Krótki wykład o przyszłości ubezpieczeń wygłosił prof. dr hab. Jan Monkiewicz, zwracając uwagę na skutki rewolucji regulacyjnej, nadzorczej i technologicznej w naszej branży i zapowiadając dalszą konsolidację rynku oraz zmianę zasad współpracy ubezpieczycieli z pośrednikami.

W ubiegłym roku InterRisk wypracował ponad 31% wzrostu z zachowaniem rentowności na poziomie 94% i zwrotem z kapitału w wysokości 18%. Do ponadrynkowego wzrostu przyczyniła się istotnie inwestycja w TUW TUW. Grupa VIG zamierza osiągnąć 10% udziału w rynku, również w drodze akwizycji. – W realizacji tego celu istotna jest rola InterRisk – powiedział Franz Fuchs.

Piotr Narloch zaznaczył, że InterRisk chce pozostać przewidywalnym i odpowiedzialnym partnerem biznesowym. Na spotkaniu wręczono statuetki dla najlepszych pośredników, a wieczór zwieńczyła uroczysta kolacja i koncert zespołu Varius Manx.

Szczegółową fotorelację z wydarzenia opublikujemy w „Gazecie Ubezpieczeniowej” z 12 listopada 2019 r.

Aleksandra E. Wysocka