InterRisk wdraża technologię Quantee

0
379

InterRisk podpisał kontrakt z firmą Quantee na wdrożenie ActuAI – innowacyjnego oprogramowania do dynamicznej wyceny produktów ochronnych. Nowe rozwiązanie ma pomóc towarzystwu w budowie przewagi konkurencyjnej, utrzymaniu wzrostu udziałów rynkowych i rentowności portfela.

– Wycena produktów jest jednym z kluczowych czynników wpływających na pozycję konkurencyjną firm ubezpieczeniowych. Umiejętność dostarczania lepszej, bardziej spersonalizowanej i precyzyjnej ceny jest istotnym wyróżnikiem. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie oprogramowania ActuAI – komentuje Włodzimierz Wasiak, członek zarządu i dyrektor finansowy InterRisk.

Kontrakt obejmuje subskrypcję na oprogramowanie ActuAI oraz usługi wdrożeniowe dostarczane przez Quantee. Dzięki implementacji nowego rozwiązania technologicznego ubezpieczyciel będzie mógł opracować precyzyjniejsze modele ryzyka oraz przeprowadzić proces optymalizacji cenowej. ActuAI ułatwi również wdrażanie nowych taryf.

– Po szczegółowym procesie rozpoznania rynku zdecydowaliśmy się na wdrożenie ActuAI. Jest to rozwiązanie z dużym potencjałem, które pomoże nam osiągać nasze cele biznesowe – dodaje Rafał Rzeszutko, dyrektor Departamentu Taryfikacji InterRisk.

Quantee jest firmą, która dostarcza pierwsze na świecie rozwiązanie do dynamicznej wyceny produktów ochronnych, faktycznie wykorzystujące sztuczną inteligencję – ActuAI. Pozwala ono ubezpieczycielom budować i wdrażać bardziej konkurencyjną wycenę produktów w czasie nawet do 10x krótszym niż obecnie i zarządzać nią w czasie rzeczywistym.

(AM, źródło: InterRisk)