Allianz: Decyzja KNF ostatnim wymogiem regulacyjnym dla przejęcia Avivy

0
260

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła przekazanie Allianz własności polskich spółek Aviva, które były przedmiotem umowy zawartej 26 marca tego roku. Transakcja dotyczy także spółki grupy działającej na Litwie. Niemiecki ubezpieczyciel podkreślił, że zgody KNF wraz z wcześniej uzyskanymi decyzjami Komisji Europejskiej, Banku Narodowego Litwy i litewskiej komisji kontrolującej inwestycje zagraniczne, kończą proces regulacyjny związany z zatwierdzeniem transakcji.

Przejęcie będzie największą transakcją Allianz od dekady. W jej wyniku ubezpieczyciel zajmie drugie miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem zysku z działalności operacyjnej, a Polska stanie się dla niego kluczowym rynkiem.

Cieszymy się, że wspólnie będziemy kształtować przyszłość firmy oraz dostarczać wysokiej jakości usługi klientom w Polsce i na Litwie. Wspólnie z Avivą pracujemy nad finalizacją transakcji. Chcemy mieć pewność, że sprawnie przeprowadzimy przez okres zmian 2,4 tys. pracowników, 4 tys. agentów oraz prawie 5 mln klientów w Polsce i na Litwie – powiedział Petros Papanikolaou, prezes Allianz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej szczegółów na temat decyzji Komisji:

(AM, źródło: Allianz, gu.com.pl)