Karty kredytowe Pekao z pakietem ubezpieczeń od PZU

0
458

W pakiecie z „Kartą Kredytową z Żubrem” klienci Pekao otrzymają od PZU ubezpieczenia zakupów, transakcji internetowych oraz podróżne. Dzięki nim mogą otrzymać zwrot kosztów kupionych przy użyciu tej karty towarów w przypadku ich zniszczenia, uszkodzenia czy utraty. Ubezpieczyciel zapewnia także klientom płacącym kartą za zakupy w internecie zwrot kosztów zakupu, jeśli dostarczony produkt jest np. wadliwy lub niezgodny z zamówieniem, a klient ma problemy z odzyskaniem pieniędzy od sprzedawcy. Składkę ubezpieczeniową opłaca bank.

Rozszerzamy dla klientów Banku Pekao ofertę ubezpieczeniową oraz przygotowujemy całościowe rozwiązania, które uzupełniają produkty bankowe. Wdrożenie ubezpieczenia do kart kredytowych przybliża nas do realizacji tego celu. PZU SA zadba o bezpieczeństwo klientów banku podczas urlopu zarówno w Polsce, jak i za granicą, obejmie ochroną zakupione towary, a także zabezpieczy transakcje internetowe dokonane kartą kredytową – mówi Agnieszka Gocałek, dyrektor Biura Bancassurance i Programów Partnerstwa Strategicznego PZU.

Klienci banku otrzymują możliwość wyboru jednego spośród trzech dostępnych pakietów – Standardowego, Złotego lub Platynowego, które można zmieniać w aplikacji mobilnej PeoPay. W każdym pakiecie klient zyskuje ochronę w ramach ubezpieczenia zakupów i transakcji internetowych, dzięki której może otrzymać zwrot kosztów (do 1000 zł w pakiecie Standard) towaru kupionego przy użyciu „Karty Kredytowej z Żubrem” w przypadku jego zniszczenia lub uszkodzenia w razie np. pożaru lub zalania w domu oraz utraty w wyniku włamania lub rabunku. W przypadku transakcji internetowych PZU może zwrócić koszty (do 1000 zł w pakiecie Standard) za kupiony przez internet przy pomocy karty produkt, jeśli np. klient otrzyma towar wadliwy lub niezgodny z zamówieniem i będzie miał problem z odzyskaniem pieniędzy od sprzedawcy.  

PZU zapewnia także wsparcie w razie nieoczekiwanych problemów podczas podróży. W pakietach Złotym i Platynowym klient otrzymuje ubezpieczenia podróżne w Polsce i za granicą, a od Pekao także dodatkowe korzyści ułatwiające podróżowanie. Ubezpieczenie podróży obejmuje koszty leczenia i assistance (w tym zachorowanie na Covid-19) oraz NNW na wypadek śmierci do 100 tys. zł w wariancie Złotym lub do 200 tys. zł w wariancie Platynowym. Posiadacze karty w obu pakietach otrzymują również bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych. Z saloniku może skorzystać posiadacz karty i 4 osoby towarzyszące.

W przypadku wyższych pakietów rosną kwoty, do jakich PZU zwraca koszty ubezpieczenia zakupów i transakcji internetowych (do 3 tys. zł w wariancie Złotym i do 6 tys. zł w Platynowym). Decydując się na najwyższy wariant, klient zyskuje również usługi assistance Pakiet Sport (obejmujący m.in. sporty zimowe) i ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz ochronę w ramach wszystkich ubezpieczeń w podróży, także dla jednego współuczestnika.

(AM, źródło: PZU)