Karuzela kadrowa we władzach Euler Hermes

0
489

W zarządzie i kierownictwie regionalnym Euler Hermes dojdzie do szeregu zmian. Mają one na celu wzmocnienie pozycji ubezpieczyciela należności w postcovidowej rzeczywistości.

20 czerwca odejdzie z firmy Michele Pignotti, członek zarządu grupy odpowiedzialny za zarządzanie rynkiem, handel i dystrybucję, który przejdzie do Solunion (joint venture Euler Hermes i Mapfre) w Hiszpanii. Jego miejsce od 21 czerwca zajmie Anil Berry, obecny dyrektor generalny World Agency Euler Hermes. Opróżniony fotel szefa WAEH zajmie z dniem 1 lipca Holger Schäfer, od 2016 r. dyrektor regionu Azji i Pacyfiku (APAC). Jego stanowisko obejmie z kolei Paul Flanagan, regionalny dyrektor ds. Ryzyka na Europę Północną oraz CEO i prezesa zarządu TU Euler Hermes w Polsce, któremu przywrócił rentowność i wzrost.

Natomiast Frédéric Bizière, członek zarządu grupy odpowiedzialny za ocenę ryzyka kredytowego i reasekurację, odejdzie z firmy 20 czerwca, by podjąć nowe wyzwania w Grupie Allianz. Zastąpi go Fabrice Desnos, który od 2016 r. jest dyrektorem generalnym ds. Regionu Europy Północnej. Będzie pełnić funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za ocenę ryzyka kredytowego, szkody, odzyskiwanie należności i reasekurację. Na dotychczasowym stanowisku zastąpi go 1 czerwca Milo Bogaerts, obecnie dyrektor generalny Euler Hermes na Wielką Brytanię i Irlandię.

– Pragnę gorąco podziękować Frédéricowi i Michele’owi za ich niezwykły wkład w sukces firmy na przestrzeni lat i życzę im powodzenia na ich nowych stanowiskach. Z wielką przyjemnością witam Anila, Fabrice’a, Milo, Holgera i Paula w naszym zespole kierowniczym. Wszyscy oni wnoszą bogate doświadczenie międzynarodowe i praktyczne. Dzięki ich wizji i energii nasza firma wzniesie się na wyższy poziom, pomogą nam wrzucić kolejny bieg na naszej drodze ku rozwojowi i transformacji, a także wesprzeć naszych klientów w nadchodzących czasach odbudowy gospodarczej – powiedziała Clarisse Kopff, CEO i prezes zarządu Grupy Euler Hermes.

(AM, źródło: MultiAN)