Kobiety dwa razy częściej korzystają z pomocy lekarzy

0
338

Z danych Saltus Ubezpieczenia wynika, że 69% wszystkich konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych realizowanych jest przez kobiety. Panie stawiają na profilaktykę – takie badania i konsultacje dominują wśród najczęściej zamawianych przez nie wizyt.

Wśród najczęściej odbywanych przez kobiety wizyt lekarskich znajdują się konsultacje u lekarza rodzinnego, ginekologa, dermatologa, endokrynologa i ortopedy. Wśród badań są to: badania ogólne krwi, moczu oraz te sprawdzające poprawność funkcjonowania tarczycy i oceniające poziom glukozy. 

– Panie co do zasady lepiej od mężczyzn dbają o zdrowie i zdają sobie sprawę, jak ważne jest wczesne wykrycie problemu. Dzięki temu mają większą szansę na skuteczne jego zwalczenie. Dlatego regularnie wykonują najważniejsze badania diagnostyczne, jak morfologia krwi czy sprawdzenie poziomu hormonów tarczycy. Często już te podstawowe badania mogą zwrócić naszą uwagę na poważne nawet schorzenia. A na pewno zapewniają większy spokój ducha, jeśli wszystko jest w porządku – mówi Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

5 najczęściej wykonywanych przez kobiety:
konsultacji lekarskich:badań:
1. internista1. morfologia
2. ginekolog2. hormon TSH
3. endokrynolog3. badanie ogólne moczu
4. dermatolog4. tyroksyna wolna – fT4
5. ortopeda5. glukoza na czczo
źródło: Saltus Ubezpieczenia

(AM, źródło: Brandscope)