Krzysztof Morawski i Grzegorz Pawlicki nowymi członkami zarządu Europy Ubezpieczenia

0
811

Krzysztof Morawski i Grzegorz Pawlicki dołączyli do zarządu Europa Ubezpieczenia, gdzie będą nadzorować odpowiednio obszar sprzedaży oraz IT i operacji. Ich powołanie do władz spółek grupy ma moc od dnia 15 marca.

– Współpraca z partnerami biznesowymi oraz innowacyjne wykorzystanie technologii to dwa filary strategii Europa Ubezpieczenia. Dlatego cieszę się, że dołącza do nas dwóch doświadczonych menadżerów, którzy wzmocnią kompetencje w kluczowych dla nas obszarach. Jestem przekonany, że razem będziemy dalej z powodzeniem rozwijać biznes Europy oraz dostarczać klientom i partnerom produkty i usługi o najwyższym rynkowym standardzie. Krzysztof i Grzegorz, witajcie na Europejskim pokładzie – powiedział Marat Nevretdinov, prezes Europy Ubezpieczenia.

Krzysztof Morawski będzie odpowiadał w zarządzie Europy Ubezpieczenia za sprzedaż, rozwój biznesu i produkty. Nowy członek zarządu jest menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej, specjalizującym się w affinity i bancassurance. Przed dołączeniem do Europy Ubezpieczenia pracował w Prudential, w którym odpowiadał za obszar B2B. Wcześniej był związany z Metlife, gdzie zajmował się rozwojem biznesu w Polsce i na innych rynkach europejskich, oraz z bankiem Credit Agricole. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Grzegorz Pawlicki

Z kolei Grzegorz Pawlicki będzie odpowiadać za rozwój technologiczny Europy Ubezpieczenia oraz za obszary IT i operacji. Jest doświadczonym menadżerem, od lat zajmującym się kreacją i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług. Ostatnie 12 lat spędził w grupie PKO BP, gdzie odpowiadał za innowacje technologiczne i produktowe. Jest jednym z architektów cyfrowej transformacji banku. Wcześniej był związany z firmą doradczą KPMG. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Po zmianach w skład zarządu Europa Ubezpieczenia wchodzą: Marat Nevretdinov, Artur Chądzyński, Krzysztof Morawski i Grzegorz Pawlicki. Na początku marca rezygnację z zajmowanych w zarządzie stanowisk złożyli Marta Małek-Bernadzikowska i Maciej Kloze.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl