Link4: Ponad trzy miliony zł premii w programie Kasa Wraca

0
165

Od kwietnia 2017 roku w telematycznym programie Link4 Kasa Wraca wzięło udział 58 tys. uczestników. Przejechali oni ponad 146 mln kilometrów, wypracowując ponad 3 mln zł premii za bezpieczną jazdę.

– Ten program dowodzi, że klienci na rynku ubezpieczeniowym chętnie adaptują nowe technologie, ale nie na masową skalę. Znaleźliśmy grupę ponad 50 tys. osób, która jest lojalna i zaangażowana, i w której nowa technologia w wydaniu Link4 wywołuje emocje – wyjaśnia Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4 i ekspertka od zaawansowanej analityki. – To klienci, z którymi zbudowaliśmy relacje, jesteśmy w stałym kontakcie, lepiej się odnawiają, ale przede wszystkim podejmują grywalizację, dzięki której na polskich drogach może być chociaż trochę bezpieczniej – dodaje.

Aby aktywnie uczestniczyć w programie, wystarczy przejechać samochodem z włączoną nawigacją NaviExpert i modułem Link4 Kasa Wraca minimum 200 km w miesiącu, uruchamiając w tym czasie aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 kilometrów. Sumaryczna ocena po każdym miesięcznym okresie pozwala zaklasyfikować kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczenia w Link4 mogą zamienić na zwrot części składki ubezpieczeniowej nawet do 30%.

– Prewencyjny charakter tego programu i promowanie za jego pośrednictwem bezpiecznej jazdy na polskich drogach jest jego największą wartością. Ale nie zapominajmy, że przy okazji możemy „zagrać” o premię finansową przy odnowieniu polisy na kolejny rok – zauważa Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4. – To ważne w kontekście nadchodzącego spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią, bo 2021 roku będzie prawdopodobnie czasem szukania oszczędności w naszych budżetach domowych – podkreśla.

Dotychczasowy rekordzista otrzymał premię w wysokości 1,2 tys. zł.

(AM, źródło: Link4)