Link4: Ubezpieczenie roweru w kredycie ratalnym Credit Agricole

0
703

Ruszyła druga edycja wspólnej oferty Credit Agricole i Link4. W jej ramach klienci rozłożą zakup roweru na raty oraz otrzymają roczne ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży.

– Kradzieże rowerów są niestety powszechnym problemem. Z obawy przed utratą nowego roweru często nie chcemy przeznaczyć większej kwoty na jego zakup – tłumaczy Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole.

Wspólna oferta Credit Agricole i Link4 przewiduje, że każdy, kto sfinansuje zakup roweru kredytem ratalnym banku, może otrzymać ubezpieczenie sprzętu na cały rok, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Oferta dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny.

– Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje przypadki utraty roweru w wyniku kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, budynku gospodarczego, mieszkania lub pomieszczenia przynależnego. Świadczenie wypłacimy także w przypadku rabunku lub wskutek kradzieży zwykłej, pod warunkiem jednak że rower był  zabezpieczony łańcuchem, linką stalową lub kłódką szeklową, czyli popularnym U-lockiem – wyjaśnia Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji Link4.

Rower na raty z ubezpieczeniem od kradzieży to oferta, którą obie firmy wprowadziły wspólnie w ubiegłym roku. Cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

– Udogodnieniem dla klienta jest możliwość skorzystania z ubezpieczenia bez dodatkowych formalności. Wystarczy, że kupi on rower na raty w banku, a my zajmiemy się resztą. Co ważne, polisa zadziała również w przypadku kradzieży roweru na ulicy, np. z parkingu pod domem lub biurem – podkreśla Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami banku Credit Agricole.

Jeśli dojdzie do kradzieży, Link4 wypłaci świadczenie równe wartości roweru w chwili zakupu. Klient powinien niezwłocznie zgłosić kradzież na policji i do ubezpieczyciela. Oferta dostępna jest u partnerów ratalnych banku Credit Agricole.

(AM, źródło: Link4)