MAK Ubezpieczenia wspiera jednostki służby zdrowia MSWiA w walce z SARS-CoV-2

0
986

Firma brokerska MAK Ubezpieczenia podjęła decyzję o przekazaniu puli środków finansowych na potrzeby służby zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

MAK Ubezpieczenia od lat obsługuje pracowników jednostek służby zdrowia MSWiA w ramach ubezpieczeń grupowych. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i trudnościami, z którymi boryka się cała służba zdrowia, broker postanowił przeznaczyć pulę środków finansowych na zakup potrzebnego sprzętu ochronnego dla poszczególnych jednostek służby zdrowia ministerstwa.

– Walka z epidemią potrwa jeszcze długo, a ciągłość profesjonalnej opieki medycznej jest teraz bardzo ważna. Dlatego dbając o zwiększenie bezpieczeństwa pracy personelu medycznego, chcemy wesprzeć go poprzez zapewnienie odpowiednich środków ochrony osobistej. Jest dla nas oczywiste, że w sytuacji pandemii musimy działać razem – powiedział Andrzej Wasilewski, prezes zarządu MAK Ubezpieczenia.

Zgodnie z uzgodnieniami z Zarządem Krajowym Związku Zawodowego Pracowników MSWiA i Administracji Publicznej środki zostaną rozdysponowane po sporządzeniu listy najpilniejszych potrzeb w zakresie środków ochrony osobistej. 

(AM, źródło: Brandscope)