Minicasco w UNIQA

0
511

UNIQA rozszerza ofertę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych o polisy minicasco. Produkt przeznaczony jest dla osób, które chcą zapewnić dodatkową ochronę dla swojego pojazdu, ale nie potrzebują pełnego AC.

Nowe ubezpieczenie obejmuje ochroną najczęściej występujące szkody (zarówno całkowite, jak i częściowe): kradzieże części lub całkowite pojazdu, pożar, a także uszkodzenia wynikające z intensywnych zjawisk pogodowych, takich jak nawalne deszcze, grad, powodzie, uderzenia pioruna czy silne wiatry.

– Już w wariancie podstawowym UNIQA posiada jeden z najszerszych zakresów autocasco na rynku. Istnieje jednak grupa klientów, której pojazdy tak kompleksowej ochrony nie wymagają i z myślą o nich stworzyliśmy minicasco. Chcemy, by każdy kierowca, który jest zainteresowany ubezpieczeniem swojego pojazdu w naszej firmie, znalazł ofertę w pełni dostosowaną do swoich potrzeb. To produkt, który jest dobrze skalkulowany cenowo, a jednocześnie chroni przed najczęściej występującymi ryzykami – wyjaśnia Wojciech Rabiej, dyrektor zarządzający Pionu rozwiązań dla klienta detalicznego UNIQA.

Ochroną minicasco można objąć pojazdy pomiędzy 5. a 18. rokiem eksploatacji, których wartość nie przekracza 75 tys. zł. Dzięki zastosowaniu udziału własnego na poziomie 10 lub 20% cena ubezpieczenia zaczyna się od 89 zł za rok. Polisa działa na terenie całego kraju.

– Posiadacze minicasco mogą także skorzystać z opcji dodatkowych, które są dostępne w naszej ofercie, np. ubezpieczenie szyb z możliwością szybkiej naprawy, ubezpieczenie bagażu z uwzględnieniem fotelików dla dzieci czy ubezpieczenie opon z pomocą na miejscu zdarzenia. Dzięki temu klient może elastycznie skonstruować zakres ochrony ubezpieczeniowej, płacąc jedynie za wybrane ryzyka – podkreśla Jacek Rink, dyrektor Działu rozwoju ubezpieczeń komunikacyjnych UNIQA.

By móc skorzystać z ochrony, należy posiadać OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wystawione przez UNIQA. Obowiązkowe polisy są dostępne w pakiecie z opcją assistance.

(AM, źródło: UNIQA)