Mondial Assistance przekonuje o zaletach ubezpieczeń hulajnogi i roweru

0
386

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez agencję Difference na zlecenie producenta rowerów KROSS, ok. 70% ankietowanych deklaruje posiadanie roweru, a 25% planuje zakup takiego pojazdu jeszcze w tym roku. Średnia kwota, którą zainteresowani zamierzają przeznaczyć na sprzęt, wynosi 1,6 tys. zł i więcej.

– Wraz z rosnącą popularnością jednośladów, coraz więcej użytkowników interesuje się ubezpieczeniem swojego sprzętu. I słusznie. Takie ubezpieczenie i pakiet assistance obejmują naprawę lub zwrot kosztów pojazdu w razie wypadku lub kradzieży. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że prawie połowa użytkowników chciałaby skorzystać z takiej opcji ubezpieczenia – podkreśla Piotr Ruszowski, prezes zarządu Mondial Assistance.

Zwrot pieniędzy po kradzieży roweru czy hulajnogi to najbardziej atrakcyjny element ubezpieczenia. Tak wskazało 57% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Mondial Assistance.

– Decydując się na takie ubezpieczenie, trzeba mieć świadomość, że zadziała ono tylko w sytuacji, gdy rower czy hulajnoga były przechowywane w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, odpowiednio zabezpieczone w zamkniętym pomieszczeniu o trwałej, trudnej do sforsowania budowie. W kwestii kradzieży w terenie konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu – poprzez przypięcie go do odpowiedniego miejsca atestowanym zapięciem. Nie można liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli pozostawimy rower lub hulajnogę bez opieki w miejscu niezabezpieczonym — wyjaśnia Rafał Mrozowski z Allianz Partners.

Z badania wynika również, że 27% osób zainteresowanych zakupem takiego ubezpieczenia chciałoby móc skorzystać z opcji zakupu polisy bezpośrednio w sklepie, w którym nabywają hulajnogę lub rower. Z kolei 45% badanych wskazało, że najchętniej wykupiłoby takie ubezpieczenie u agenta.

Ubezpieczenie może gwarantować również pokrycie kosztów naprawy sprzętu zniszczonego w wypadku. Ta opcja jest ważna dla 46% ankietowanych. Badania Mondial Assistance pokazują, że respondenci doceniają też możliwość ochrony samych użytkowników sprzętu. 49% z nich uznaje, że NNW jest wartościowym elementem ubezpieczenia. Pomoc medyczna po wypadku jest ważna dla 37%. Dla 48% ważne jest też posiadanie OC.

Warto pamiętać, że NNW i OC jest potrzebne nie tylko jeśli jesteśmy właścicielami roweru czy hulajnogi. O takim ubezpieczeniu powinni pomyśleć też użytkownicy sprzętu udostępnianego w ramach różnego rodzaju platform sharingowych. Mogą oni sami ucierpieć w wypadku i wtedy przyda się NNW z opcją pomocy medycznej. Jeśli spowodują wypadek, z polisy OC mogą być pokryte roszczenia osoby poszkodowanej – mówi Rafał Mrozowski.

(AM,, źródło: Mondial Assistance)