PZU zadowolony z odbioru kampanii „Żyj długo i szczęśliwie”

0
264

W planach firmy znajduje się kontynuacja kampanii. Działania reklamowe promujące ubezpieczenia na życie i na zdrowie prowadzone od 12 listopada 2021 r. do 15 lutego tego roku zainspirowały ubezpieczyciela do przygotowania nowego przedsięwzięcia – informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Kluczowym celem kampanii było budowanie świadomości oferty ubezpieczeń  na życie i zdrowie, a w konsekwencji intencji zakupu. Dodatkowo PZU zależało na umocnieniu pozycji jako eksperta w obszarze zabezpieczenia życia i zdrowia oraz budowaniu świadomości, że jest on firmą, która promuje zdrowy styl życia i na której można polegać. W kampanii kierowanej do klientów biznesowych oraz indywidualnych wykorzystano standardowe formy przekazu, jak reklama wideo, w radiu i prasie, display w internecie i mediach społecznościowych. PZU postanowił też zaangażować i zatrzymać odbiorców na dłużej niż w przypadku standardowej reklamy. W tym celu wykorzystano dłuższe i bardziej angażujące formaty: webinary z udziałem ekspertów zakładu i liderów opinii społecznej, live’y na kanałach tych ostatnich, w których eksperci PZU Życie rozmawiali o  życiu, zdrowiu, szczęściu i profilaktyce finansowej, oraz podcasty na kanale PZU „Żyj długo i szczęśliwie” na Spotify.

Agnieszka Rzepkowska, dyrektor ds. komunikacji marketingowej Grupy PZU, mówi serwisowi, że kampania „Żyj długo i szczęśliwie” była najbardziej rozbudowaną jak do tej pory kampanią PZU, w  której wykorzystano szeroki wachlarz narzędzi komunikacji. Zapewnia, że wszystkie cele mediowe, wizerunkowe czy  sprzedażowe zostały zrealizowane, a niektóre z nich znacznie przekroczone. Dodaje, że kampania wzbudziła duże zainteresowanie odbiorców i pracowników PZU, których część była bezpośrednio zaangażowana w kampanię. Agnieszka Rzepkowska przyznaje, że PZU rozważa kontynuację działań, jednak nie chce jeszcze zdradzać szczegółów. Wspomina za to, że PZU został zaproszony do innego przedsięwzięcia, które powstało jako inspiracja jego kampanią.

Więcej:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pzu-zyj-dlugo-i-szczesliwie

(AM, źródło: Wirtualnemedia.pl)