Na narty tylko z odpowiednią polisą

0
144

Poluzowanie ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 oraz sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że wielu amatorów białego szaleństwa zdecydowało się na narciarski wyjazd last minute. W związku z tym Wiener TU przypomina, że przed udaniem się w podróż należy dobrze się przygotować, zabezpieczając się m.in. na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

Ubezpieczyciel podpowiada, aby przed wyjazdem choć odrobinę przygotować się do wysiłku. Mogą to być proste ćwiczenia w domowym zaciszu, wizyta na basenie czy kilka intensywnych spacerów. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportu. Mimo tego, warto pamiętać, że wypadki mogą zdarzyć się wszystkim, nawet najbardziej doświadczonym sportowcom.

– Dlatego jednym z elementów wyjazdowej check-listy jest ubezpieczenie turystyczne. Wybierz ubezpieczenie, które zapewnia całodobową ochronę zarówno w kraju, jak i za granicą – mówi Rafał Juszkiewicz, ekspert Wiener TU. Żeby nie przepłacać, a jednocześnie skroić ubezpieczenie na swoją miarę, można wybrać jedną z kilku dostępnych opcji obejmujących różne zakresy ubezpieczenia.

Ekspert zwraca uwagę wybierającym się za granicę, że pełen pakiet ochronny zagwarantuje im ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje zarówno ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, jak i od kosztów leczenia.

(AM, źródło: Wiener)