Nationale-Nederlanden: Michał Hucał nowym CEO na Węgrzech i w Bułgarii

0
1518

Michał Hucał, członek zarządu Nationale-Nederlanden ds. komercyjnych, od 1 stycznia pełni funkcję CEO NN Węgry i NN Bułgaria. Jego stanowisko w Polsce zajęła Edyta Fundowicz, dotychczasowa dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów.

– Z dumą i uznaniem mogę potwierdzić, że Michał Hucał objął stanowisko CEO Nationale-Nederlanden Węgry i Bułgaria. Nie mam wątpliwości, że jest to zasłużony awans i wyróżnienie. Życzę Michałowi sukcesów i powodzenia w nowej roli. Dla naszej organizacji to wyjątkowe wydarzenie. Po raz kolejny menedżer z Polski będzie rozwijał swoją karierę w międzynarodowych strukturach Grupy NN. Po Annie Grzelońskiej, prezes NN w Rumunii, to grono zasilił Michał, reprezentując nas na Węgrzech i w Bułgarii – mówi Paweł Kacprzyk, prezes Nationale-Nederlanden.

Edyta Fundowicz

– Jednocześnie chciałbym pogratulować nominacji Edycie Fundowicz. Jestem przekonany, że ze swoim szerokim doświadczeniem będzie cennym członkiem naszego zespołu zarządzającego – dodaje.

Michał Hucał objął stanowisko prezesa zarządu węgierskiej i bułgarskiej spółki Nationale-Nederlanden z dniem 1 stycznia 2020 roku. Zastąpił Imre Sztano, który został Chief Digital Officer Nationale-Nederlanden International. Michał Hucał posiada ponad 15-letnie doświadczenie w sektorze usług finansowych. Od 2016 r. pełnił funkcję członka zarządu Nationale-Nederlanden. W tym czasie był odpowiedzialny za obszar marketingu i rozwój oferty produktowej. Przed rozpoczęciem pracy w strukturach Nationale-Nederlanden Michał Hucał pracował m.in. w Alior Banku, Banku ING oraz BPH.

Zwolnione przez niego stanowisko członka zarządu ds. komercyjnych przejęła Edyta Fundowicz, która od maja 2016 roku odpowiadała za rozwój oferty produktowej dla nowych i obecnych klientów Nationale-Nederlanden oraz działania marketingowe spółki. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w różnych instytucjach z branży finansowej. Wcześniej związana była m.in. z Vivus Finance, Alior Bankiem oraz BPH, gdzie zajmowała się m.in. zarządzaniem strategią biznesową w zakresie produktów finansowych dla klienta indywidualnego, a także rozwiązaniami związanymi z finansowaniem przedsiębiorstw.

Nationale-Nederlanden

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl