Nationale-Nederlanden: Pracodawcy nie dbają o well-being pracowników

0
313

Trendy wskazują, że pracodawcy coraz częściej poszukują rozwiązań poprawiających dobrostan w ich firmie. Jednakże jak pokazują wyniki badania „Dobrostan psychiczny w pracy” przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden, aż 65% respondentów nie czuje, aby kadra zarządzająca starała się zadbać o ich well-being. Ponad jedna piąta z tej grupy deklaruje, że ich przełożony nie przeprowadza żadnych działań na rzecz wspierania zdrowia psychicznego.

Ankietowani pracujący mają jednak konkretne oczekiwania – blisko 60% z nich jest zainteresowanych dodatkowym ubezpieczeniem obejmującym opiekę psychiatry bądź psychologa.

– Warto pamiętać, że nasza psychika jest równie ważna jak zdrowie fizyczne, a promowanie troski o nią to krok w kierunku zdrowszego miejsca pracy. Ubezpieczenia grupowe zapewniają obecnie możliwość zadbania także o dobrostan psychiczny. Na rynku dostępne są już rozwiązania, na przykład nasz dodatek do ubezpieczenia grupowego, które pozwalają pracownikom i ich bliskim kompleksowo zadbać o zdrowie mentalne, oferując pulę konsultacji z psychologiem i psychiatrą – mówi Anna Kwiatkowska, menedżerka ds. rozwoju produktów grupowych Nationale-Nederlanden.

Ekspertka zaznacza, że z odpowiedzi ankietowanych wynika, iż tylko 14% przedstawicieli firm deklaruje podejmowanie działań wspierających zdrowie psychiczne pracowników.

– Jednakże te organizacje, które decydują się na taki krok, robią zdecydowanie więcej niż dotychczas: już ponad jedna trzecia z nich oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne. Warto dodać, że ankietowani pracownicy oczekują także tzw. miękkich działań – np. rozmowy, odpowiedniego traktowania czy dobrej atmosfery – dodaje Anna Kwiatkowska.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)