Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie nieruchomości online

0
504

Nationale-Nederlanden umożliwia zakup ubezpieczenia domu i mieszkania przez internet. Produkt dostępny jest zarówno dla nieruchomości zamieszkiwanej przez klienta, jak i wynajmowanej osobom trzecim. Dzięki oddzielnym elementom do wyboru, firma umożliwia samodzielne skomponowanie zakresu ochrony.

– Obecna sytuacja znacząco wpłynęła na zwyczaje konsumenckie. W związku ze społeczną izolacją Polacy prawie wszystkie rzeczy organizują i kupują przez internet. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego rozwijamy naszą ofertę o kolejny produkt dostępny online. Tym razem do naszego portfolio ubezpieczeń, które można zawierać zdalnie, dołącza ochrona nieruchomości – mówi Iwona Debis, menedżer ds. produktów Nationale-Nederlanden – Wprowadziliśmy produkt, który udowadnia, że ubezpieczenie sprzedawane w internecie może być z jednej strony proste, a z drugiej oferować szeroki wachlarz możliwości. Z dostępnych elementów klient może samodzielnie skomponować zakres ochrony dopasowany do swoich oczekiwań – dodaje.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach. Pierwszy to „Dom/mieszkanie, w którym mieszkam”, przygotowany z myślą o osobach, które potrzebują polisy dla domu swojego lub swoich bliskich (np. rodziców lub dzieci). Druga opcja to „Dom/mieszkanie na wynajem” dla tych, którzy chcą objąć ochroną lokum wynajmowane osobom trzecim.

W obu przypadkach klient sam decyduje, od jakich zdarzeń chce się ubezpieczyć. Podstawowa ochrona to ubezpieczenie od ognia i 18 innych najczęściej występujących zdarzeń losowych, m.in. powodzi, przepięcia, zalania, uderzenia pioruna. Można nią objąć:

  • nieruchomość, czyli sam dom/mieszkanie i elementy, z których są one skonstruowane, np. fundamenty, ściany, dach, drzwi, okna, taras, podjazd, ogrodzenie wraz z bramą i garażem, instalację gazową, elektryczną i wodno-kanalizacyjną.
  • stałe elementy – czyli to, co znajduje się w środku nieruchomości lub na tarasie i w ogrodzie, ale jest jednocześnie integralnie z nimi związane, np. meble i sprzęt AGD w zabudowie, elementy szklane (płyty grzewcze, parapety, lustra, akwaria), oczko wodne, murowany grill, studnię. Do tej grupy zaliczają się również elementy na zewnątrz, np. rynny, kolektory słoneczne czy zabudowa tarasu.
  • ruchomości, a więc to, co znajduje się w środku, czyli meble, niezabudowany sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny, gotówka, ubrania. Są to także rzeczy znajdujące się w garażu, piwnicy, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, a nawet rzeczy służbowe lub przedmioty należące do gości.

W ramach ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń Nationale-Nederlanden oferuje pomoc assistance, która obejmuje całodobowe wsparcie w związku ze skutkami szkody, np. w postaci mieszkania zastępczego, transportu mienia lub zorganizowania pomocy elektryka czy hydraulika. Dodatkowo, zakres ochrony można rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży, działające także w przypadku aktów wandalizmu (np. zniszczenie elewacji graffiti) czy oszustwa (np. wyłudzenie pieniędzy od osoby starszej lub niepełnosprawnej), OC w życiu prywatnym oraz pakiet „Rzeczy poza domem” – ubezpieczenie na wypadek kradzieży i rabunku takich przedmiotów, jak np. portfel, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, rower, instrument muzyczny czy hulajnogę.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)