Nationale-Nederlanden wprowadza e-konsultacje medyczne w polisach na życie

0
293

Pandemia Covid-19 skłoniła Nationale-Nederlanden do wprowadzenia szybkiej ścieżki przeprowadzania badań limitowych w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Firma zdecydowała o odstąpieniu w procesie oceny ryzyka od standardowych badań lekarskich na rzecz wideokonsultacji z lekarzem.

Od teraz klienci, którzy w ramach oceny ryzyka ubezpieczeniowego zostaną skierowani na wizytę lekarską, będą mogli ją odbyć w formie wideokonsultacji. Jednocześnie zlecone w tym procesie badania laboratoryjne będzie można wykonać w wybranym punkcie pobrań po wcześniejszym umówieniu się. Ubezpieczeni mogą korzystać z konsultacji bez wizyty w gabinecie lekarskim, zawierając umowę ubezpieczenia na sumę do 2 mln zł.

Ubezpieczyciel wyjaśnia, że celem wprowadzonych udogodnień jest ograniczenie do minimum konieczności bezpośrednich wizyt klientów w placówkach medycznych. Usługa „Lekarski ekspres online”, na którą można umówić się w dogodnym dla siebie terminie, pozwoli na ograniczenie ryzyka zakażenia.

– Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób w trosce o własne zdrowie decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie. W Nationale-Nederlanden dążymy do tego, aby wszystkie procesy były dostosowane do nowych warunków i zapewniały klientom komfort i bezpieczeństwo. Wdrożony właśnie proces wideokonsultacji to kolejne działanie, które jest odpowiedzią na zmieniające się otoczenie. Wcześniej udostępniliśmy naszym klientom szereg narzędzi do zdalnego zarządzania polisą, a także wprowadziliśmy możliwość całkowicie zdalnego zawarcia umowy ubezpieczenia na życie – mówi Artur Gryglicki, menedżer Oceny Ryzyka Nationale-Nederlanden.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)