NN Investment Partners już w rękach Goldman Sachs

0
303

11 kwietnia NN Group ogłosiła zakończenie sprzedaży NN Investment Partners firmie Goldman Sachs. Zakończenie transakcji było możliwe dzięki uzyskaniu zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym otrzymaniu wszystkich niezbędnych zgód regulacyjnych.

– NN IP łączy siły z innym międzynarodowym zarządcą aktywów, dając mu szerszą platformę niezbędną do dalszego rozwoju. W przypadku NN Group ta transakcja daje nam większą elastyczność w ulepszaniu naszych propozycji inwestycyjnych dla klientów. W imieniu zarządu Grupy NN chciałbym podziękować naszym kolegom z NN IP za ich poświęcenie, pasję i zaangażowanie i nie możemy się doczekać kontynuacji naszej udanej współpracy w innej formie – powiedział David Knibbe, dyrektor generalny NN Group.

– Połączenie NN IP z Goldman Sachs Asset Management tworzy silny podmiot zarządzający połączonymi aktywami o wartości około 2,8 bln USD. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie klientom szerokich możliwości w zakresie zrównoważonego inwestowania oraz oferty produktowej. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci odniosą korzyści z rozbudowanego portfolio  produktów, większego dostępu do najlepszych specjalistów w branży, jak również z dalszych inwestycji grupy w obszarze technologii i danych, a także odpowiedzialnego inwestowania. Cieszymy się z połączenia naszych organizacji i z niecierpliwością czekamy na integrację obu działalności – powiedziała Hester Borrie, Chief Client Officer, członek zarządu NN Investment Partners. – Transakcja ta oraz nasza długoterminowa umowa partnerska z Grupą NN dotycząca dalszego zarządzania jej aktywami sprawią, że Goldman Sachs Asset Management stanie się jednym z największych na świecie zarządzającym pozagrupowymi aktywami ubezpieczeniowymi o wartości ponad 550 mld USD. Tym samym umocnimy nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań inwestycyjnych i doradczych podmiotom ubezpieczeniowym na całym świecie – dodała.

Sprzedaż NN IP wygenerowała łączne wpływy pieniężne w wysokości około 1,7 mld euro i oczekuje się, że będzie miała pozytywny wpływ na współczynnik Solvency II grupy.

Umowa sprzedaży NN IP oraz dziesięcioletnie strategiczne partnerstwo z Goldman Sachs Asset Management zostały ogłoszone 19 sierpnia 2021 roku.

(AM, źródło: NN Group, mojeppk.pl)