Odpowiedzą za próbę wyłudzenia 30 tys. zł z tytułu fikcyjnych kolizji

0
83

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Pile zatrzymali 6 osób, które w różnych konfiguracjach próbowały wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowania poprzez zgłoszenie trzech fikcyjnych kolizji drogowych. Sprawcom zostały przedstawione 3 zarzuty.

Policjanci w ramach wykonanych czynności zatrzymali głównego inicjatora przestępczego procederu. Mężczyźnie w ubiegłym roku udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych w zamian za zgłoszenie fikcyjnej kolizji. 34-latek utwierdził się w przekonaniu, że jest to dobry sposób na szybki zarobek i próbował dokonać kolejnych wyłudzeń.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, usiłował wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowanie w kwocie ponad 30 tys. zł. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły fikcyjnych szkód powstałych w wyniku kolizji, które w rzeczywistości nie miały miejsca.

Ostatecznie w sprawie zostało zatrzymanych 6 osób. Inicjator procederu usłyszał 3 zarzuty związane z wyłudzeniem ponad 6 tys. zł oraz dwoma kolejnymi próbami wyłudzenia odszkodowania. Pozostałe osoby odpowiedzą za współudział. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(AM, źródło: KPP w Pile)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here