Oknoplast oferuje dodatkowe zabezpieczenie okien w postaci polisy

0
546

Oknoplast, firma z segmentu produkcji stolarki okiennej, zaoferowała swoim klientom bezpłatne ubezpieczenie nowych okien jako swego rodzaju rozszerzenie gwarancji producenta. To pierwsze tego typu rozwiązanie dostępne na polskim rynku. Dostawcą ochrony w ramach produktu jest InterRisk.

Wszystkie okna zakupione, a następnie zamontowane w okresie 3 miesięcy, będą objęte ubezpieczeniem przez kolejne 12 miesięcy. Ochrona obejmuje trzy rodzaje zdarzeń: stłuczenie szyby lub innego rodzaju uszkodzenie okna w wyniku zdarzeń losowych oraz szkodę spowodowaną włamaniem lub aktem wandalizmu. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które na polskim rynku nie było dotąd dostępne.

– Zakup okien jest długoterminową, poważną inwestycją, która może stanowić od 5 do nawet 10% kosztów budowy domu. Ubezpieczenie Oknoplast jest cennym uzupełnieniem gwarancji, którą dajemy na nasze produkty. Jest idealnym rozwiązaniem na wypadek zniszczenia okien w wyniku włamania lub gwałtownych zjawisk atmosferycznych – mówi Tomasz Radecki, dyrektor handlowy Grupy Oknoplast.

Bezpłatna wymiana lub naprawa

Ubezpieczenie Oknoplast zapewnia pokrycie kosztów oraz organizację naprawy lub  wymiany uszkodzonej szyby lub okna. Serwis przypomina typową usługę warsztatową, realizowaną przez autoryzowane serwisy Oknoplast – bezgotówkowo i w domu klienta. Dzięki temu naprawa okna czy wymiana szyby nie powodują utraty gwarancji na produkt. Ponadto szkoda nie wpływa na posiadaną przez klienta polisę nieruchomości. Ubezpieczenie jest całkowicie bezpłatne przez pierwszy rok – wszystkie koszty pokrywa Oknoplast. Po upływie roku klient będzie miał możliwość przedłużenia umowy.

Ubezpieczenie Oknoplast oferuje również interwencję służb ochroniarskich lub dodatkowe zabezpieczenie nieruchomości do czasu naprawy, by nie powiększyła się skala szkody. Górny limit kosztów, które pokrywa ubezpieczyciel, wynosi 21 tys. zł na każde zakupione okno.

Akcja trwa do 31 marca przyszłego roku.

(AM, źródło: Thing Kong)