Polisa od Punkty i SIGNAL IDUNA zapewni wsparcie w walce z rakiem

0
877

Punkta wraz z SIGNAL IDUNA wprowadziły na rynek ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej. Z oferty mogą skorzystać osoby w wieku 18–65 lat, jeśli zostanie u nich zdiagnozowany nowotwór złośliwy. W ramach świadczenia ubezpieczony otrzyma wsparcie finansowe, które może wykorzystać w dowolny sposób, również w celu przejścia przez szybką ścieżkę prywatnej diagnostyki nowotworowej. Wypłacone środki mają także pomóc przejść proces rekonwalescencji.

Nowy produkt oferowany jest zarówno w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn (dla Niej i dla Niego). Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej zawierane na okres 12 miesięcy dostępne jest w 4 wariantach cenowych: 49 zł, 79 zł, 120 zł lub 360 zł. Obejmuje ono wypłatę w przypadku diagnozy choroby nowotworowej, operacji onkologicznej, pobytu w szpitalu oraz rehabilitacji. 

Wypłata po diagnozie charakterystycznych dla danej płci nowotworów zaczyna się od 4 tys. zł – dla najniższego wariantu, a w wariancie najwyższym wynosi 20 tys. zł. Dodatkowe świadczenia są wypłacane również w razie pobytu w szpitalu. W przypadku przejścia operacji onkologicznej wspierają rehabilitację i powrót do pełni zdrowia.

Nowe ubezpieczenie jest przeznaczone dla każdego, a nie wyłącznie w ramach szerszego pakietu ubezpieczenia na życie czy pakietów zdrowotnych. Dodatkowym wyróżnikiem jest także możliwość samodzielnego wykupienia produktu online, bez konieczności wychodzenia z domu. Polisę można zakupić online bezpośrednio na stronach porównywarki Punkta.

– Nieszczęście, jakim jest choroba nowotworowa, może dopaść każdego. Dlatego właśnie tak ważne jest zabezpieczenie „na czarną godzinę”. Nowotwór to jeden z groźniejszych przeciwników, w którego pokonaniu liczy się przede wszystkim wczesna diagnostyka i odpowiednie leczenie. Mimo to ubezpieczenia od następstw nowotworu co do zasady nie są sprzedawane jako oddzielny produkt. Jeśli na rynku pojawiają się takie oferty, to zwykle w ramach szerszego pakietu ochrony zdrowia – mówi Małgorzata Adamczyk, członkini zarządu Punkta. – Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, wprowadzamy do oferty ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej – dodaje.

– Nasze ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej zostało przygotowane w ten sposób, aby spełniać oczekiwania klientów potrzebujących realnej pomocy w sytuacji, którą trudno przewidzieć. Jest ono dopasowane do wymagającej specyfiki leczenia, wiążącej się z bardzo dużymi kosztami. Warto przy tym pamiętać, że wysokość składki idzie w parze z zakresem ubezpieczenia. Dlatego też w trosce o zdrowie najlepiej zdecydować się na wyższe warianty, które zapewniają nieocenione wsparcie w walce z rakiem – mówi Przemysław Różański, dyrektor Biura Sprzedaży Affinity Signal Iduna.

(AM, źródło: Punkta)