Polisa TeleRefundacyjna, czyli otwarty dostęp do rynku usług medycznych

0
137

Dariusz Grądziel, dyrektor sprzedaży TU Zdrowie, zwraca uwagę, że oferowana przez jego firmę Polisa TeleRefundacyjna jest lekarstwem na problemy z dostępem do publicznej, a niekiedy również prywatnej opieki zdrowotnej. Jej użytkownik sam umawia się z wybranym lekarzem w dogodnym dla siebie terminie i miejscu w Polsce, a następnie otrzymuje refundację poniesionych kosztów.

Polisa standardowo zapewnia refundację kosztów wizyty u dowolnego lekarza w wysokości uzależnionej od warunków umowy. Może ona wynosić nawet 100% wartości zrealizowanych usług. Ponadto rozwiązanie skonstruowane jest w taki sposób, że ubezpieczony może skorzystać w tym modelu z każdej usługi objętej zakresem ubezpieczenia, czyli również m.in. badań diagnostycznych, zabiegów, wizyt domowych, szczepień ochronnych, rehabilitacji, a także usług stomatologicznych.

– Ubezpieczony może skorzystać z refundacji bez konieczności wcześniejszego informowania TU Zdrowie o takim zamiarze. Wystarczy, że wypełni elektroniczny wniosek w Panelu Ubezpieczonego lub aplikacji mobilnej i dołączy skan albo zdjęcie rachunku. TU Zdrowie błyskawicznie rozpatrzy taki wniosek i dokona wypłaty należnego świadczenia na konto ubezpieczonego. Dziś ten proces zajmuje nam średnio 4 dni – dodaje Dariusz Grądziel.

Z obserwacji ekspertów zakładu wynika, że na polisy umożliwiające refundację usług medycznych decyduje się coraz więcej pracodawców zarówno w wielkich miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Interesują się nimi już nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również niewielkie firmy zatrudniające po kilkunastu pracowników, które wcześniej nie miały benefitu w postaci opieki medycznej.

– Skala zapytań o polisy dla pracowników jest obecnie ogromna, a wynika to z faktu, że w dobie pandemii pracodawcy dostrzegli potrzebę zapewnienia leczenia swoim pracownikom. Z naszych obserwacji wynika, że pomimo kryzysu finansowego, z jakim zmagało się wiele firm, żadna z nich nie zrezygnowała z benefitu w postaci opieki medycznej, a wiele z nich poszukuje szerszego zakresu ubezpieczenia lub rozwiązań dających lepszą jakość – mówi Dariusz Grądziel.

W polisie TeleRefundacyjnej, poza modelem refundacji, ubezpieczeni mają też możliwość bezpłatnego skorzystania z konsultacji telemedycznych organizowanych przez TU Zdrowie, które odbywają się w ciągu maksymalnie kilku godzin od zgłoszenia.

(AM, źródło: TU Zdrowie)