Powstała nowa spółka Superpolisa Partner Gil

0
1146

Superpolisa Ubezpieczenia i Centrum Ubezpieczeniowe Partner z Olkusza powołały do życia spółkę Superpolisa Partner Gil. Joint venture obu podmiotów ma na celu zwiększenie ich potencjału sprzedażowego w województwach małopolskim i śląskim.

Idea stojąca za nowo powstałą spółką opiera się na synergii doświadczenia i silnych struktur sprzedaży Centrum Ubezpieczeniowego Partner z Olkusza w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych i na życie na małopolskim i śląskim rynku z zapleczem technologicznym i know-how Superpolisy Ubezpieczenia. Prezesem zarządu nowej spółki jest Łukasz Gil.

Konsolidacja jako pomysł na rozwój biznesu to jeden z trendów wśród największych polskich multiagencji. Podejścia do realizacji tego modelu są jednak różne. Nasi konkurenci przejmują, kupują mniejsze podmioty. My obraliśmy inną drogę, staramy się wyznaczać nowe standardy. Poszukujemy partnerów, z którymi chcemy budować biznes ramię w ramię, na wspólnie ustalonych zasadach. Łączymy potencjały w spółkach joint venture. Pozostawiamy prowadzenie firmy w rękach założycieli, szanujemy ich dorobek. Na takich właśnie warunkach powstała Superpolisa Partner Gil Sp. z o.o. CU Partner to solidna, stabilna i odpowiedzialna firma z 25-letnim doświadczeniem w ubezpieczeniach, która z myślą o swoich agentach szukała sposobu na zdynamizowanie rozwoju. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami osiągniemy ten cel i jeszcze wyraźniej niż dotychczas zaznaczymy obecność naszych firm w regionie Małopolski i Śląska – mówi Jakub Nowiński, członek zarządu Superpolisy Ubezpieczenia.

Szukaliśmy sposobu na wzmocnienie kompetencji sprzedażowych i technologicznych poprzez nawiązanie współpracy z silnym partnerem biznesowym. Superpolisa Ubezpieczenia należy do rynkowej czołówki. Skala jej działalności i ugruntowana pozycja w sprzedaży ubezpieczeń klientom indywidualnym przekonały nas do połączenia sił. Oznacza to dla nas dalszy, stabilny wzrost przy zachowaniu kontroli nad decyzjami biznesowymi – komentuje Łukasz Gil, prezes zarządu Superpolisy Partner Gil.

Dla współpracowników CU Partner to bez wątpienia zmiana na lepsze. Dzięki usprawnieniom w zakresie IT czy pomocy w ofertowaniu zgodnym z wymogami IDD i RODO, zyskają więcej czasu na obsługę klientów. Będą również czerpać korzyści z dostępu do szkoleń i merytorycznego zaplecza Superpolisy Ubezpieczenia – dodaje Tadeusz Gil, właściciel Centrum Ubezpieczeniowego Partner.

Superpolisa Partner Gil jest siódmą spółką joint venture powstałą w ramach struktur Superpolisy. Budowa biznesu w oparciu o tworzenie tego rodzaju struktur to jeden z dwóch modeli charakterystycznych dla rozwoju multiagencji.

Prowadzimy rozmowy z właścicielami multiagencji z różnych części kraju. Często słyszymy od nich, że konsolidacja brzmi atrakcyjnie, ale boją się utraty biznesowej niezależności. Odpowiadamy na to możliwością współpracy w modelu, którego podstawą jest założenie, że to właściciel multiagencji najlepiej wie, czego potrzebuje do wprowadzenia biznesu na wyższy poziom. Nie uczymy partnerów, jak prowadzić firmę. Oni potrafią świetnie to robić. Zapewniamy im niezbędne do rozwoju narzędzia oraz stabilność opartą na skali i doświadczeniu – mówi Anna Bernacka-Matras, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Superpolisy Ubezpieczenia.

(AM, źródło: Brandscope)