PPK: Średnia opłat za zarządzanie na poziomie 0,35%

0
236

Na łamach portalu MojePPK.pl zostało zamieszczone dwudzieste drugie zestawienie średnich opłat za zarządzanie funduszami PPK, datowane na 13 sierpnia 2021. Wynika z niego, że nie doszło do zmian w poziomie opłat w stosunku do czerwca.

Udostępnione zestawienie obejmuje średnie opłaty zawarte we wszystkich ofertach dostępnych na Portalu MojePPK.pl. Średnia wysokość opłat dla wszystkich funduszy zdefiniowanej daty łącznie nie uległa zmianie w stosunku do czerwcowej publikacji i wynosi 0,35%. Poszczególne średnie wahają się od 0,24% dla funduszy 2020 do wysokości 0,42% dla daty 2065.

Jeśli chodzi o poszczególne firmy zarządzające, najwyższe średnie opłaty pobiera Esaliens TFI (0,43%), a najniższe – PNB Paribas TFI, Millenium TFI i TFI Allianz (wszystkie po 0,30%).

Zestawienie nie obejmuje opłat promocyjnych, jakie wprowadziły instytucje finansowe w początkowym okresie działania PPK.

Zarządzanie funduszami oferuje PPK 19 instytucji finansowych. 18 czerwca doszło do pierwszej konsolidacji funduszy – Pocztylion-Arka PTE przejęło zarządzanie funduszami PPK od Aegon PTE. Funkcjonują one obecnie pod nazwą PPK Pocztylion DFE. W przygotowaniu znajduje się także połączenie Aviva Investors TFI z Allianz TFI.

Szczegółowe zestawienie opłat:

https://www.mojeppk.pl/pliki/repozytorium-plikow/materialy-do-pobrania/pdf/zestawienie-op-at-13082021.pdf

(KS, źródło: MojePPK.pl)