PZU i Pekao wspólnie zorganizują Dom Polski w Davos

0
213

Po raz drugi podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos powstanie Dom Polski – przestrzeń dla rodzimego biznesu, efekt działań PZU oraz banku Pekao. Dom Polski zostanie oficjalnie udostępniony dla gości 21 stycznia.

50. Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos odbędzie się w terminie 21–24 stycznia 2020 r. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań liderów światowego biznesu. Każdego roku Forum gromadzi kluczowe postaci ze świata polityki, nauki i biznesu, w tym przedstawicieli rządów oraz prezesów największych firm i korporacji

Forum Ekonomiczne w Davos to przede wszystkim wielki światowy biznes. Jest ono miejscem dla tych, którzy chcą przyciągnąć inwestorów, poznać partnerów handlowych czy nawiązać relacje biznesowe, które mogą zaprocentować w przyszłości. To powody, dla których również Polska od lat dba o jak najlepszą reprezentację podczas Forum. Ukoronowaniem tych starań jest zainaugurowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Dom Polski (Polish House), który 21 stycznia ponownie otworzy swoje drzwi dla wszystkich gości wydarzenia.

Dom Polski, który po raz drugi będzie gościć w Davos, jest wspólną inicjatywą PZU oraz Pekao. Polish House ma stanowić przede wszystkim miejsce promocji gospodarki Polski i regionu Trójmorza oraz być przestrzenią do prezentacji przedsiębiorczości i innowacyjności polskich firm. Dzięki licznym debatom, konferencjom i spotkaniom z polskimi czempionami, globalni decydenci będą mieli okazję na zapoznanie się z możliwościami drzemiącymi w firmach z Polski i regionu.

– Posiadając jeden z największych potencjałów wzrostu w całej Europie, Polska i kraje zwane już popularnie Trójmorzem zasługują na to, aby zwrócić uwagę światowych inwestorów. Łączą one w sobie wzrost typowy dla regionów wschodzących ze stabilnością i transparentnością Unii Europejskiej, co chcemy pokazać właśnie w Davos – mówi prezes PZU SA Paweł Surówka. – Dlatego jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej i lider w sektorze ubezpieczeń, bankowości i opieki zdrowotnej, już kolejny raz podejmujemy się organizacji Domu Polskiego, a naszą aktywność będziemy promować pod hasłem #GrowingEurope – dodaje.

– Współczesna Polska z całym jej dynamizmem i optymizmem nie przypomina już tej sprzed 30 lat. Cieszy nas, że dzięki stałej obecności na Forum Ekonomicznym w Davos świat biznesu widzi w nas pełnoprawnego i wiarygodnego partnera w dziedzinie innowacji i inwestycji w regionie Trójmorza. Bez wątpienia jubileuszowa 50. edycja Davos będzie świetną okazją, aby zainteresować globalnych graczy ulokowaniem swoich środków w Polsce – mówi Marek Lusztyn, prezes Pekao.

Istotą wydarzeń organizowanych w Domu Polskim jest wysłanie komunikatu do świata biznesu, że Polska, która z dużym optymizmem patrzy w przyszłość, jest pewnym i atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Dom Polski zostanie otwarty dla gości 21 stycznia. Odbywać się w nim będą liczne prezentacje, konferencje oraz debaty dotyczące globalnej i polskiej gospodarki z udziałem szerokiego grona ekspertów, jak również przedstawicieli polityki oraz biznesu.

(AM, źródło: PZU)