PZU oficjalnym sponsorem Tour de Pologne

0
927

PZU został sponsorem oficjalnym 79. Tour de Pologne. Największy polski ubezpieczyciel jest także sponsorem klasyfikacji górskiej. Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się pod hasłem „Wyścig dla Pokoju”. Impreza kolarska rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia na krakowskich Błoniach.

– Od lat staramy się rozwijać nasz narodowy wyścig i możemy to robić dzięki pracy, pasji oraz sprawdzonym sponsorom. Jestem dumny, że kolejny raz mogę ogłosić, że razem z nami jedzie przez Polskę największy krajowy ubezpieczyciel, czyli PZU, który będzie też patronem klasyfikacji górskiej tegorocznego Tour de Pologne – powiedział dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

– Grupa PZU z zaangażowaniem wspiera polski sport. Po raz kolejny z dumą zostaliśmy sponsorem Tour de Pologne – największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce oraz najważniejszego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku kolarze będą walczyć o koszulkę najlepszego górala PZU. Cieszę się, że możemy wspierać tak prestiżową imprezę , a dzięki niej promować aktywność fizyczną. Tour de Pologne znakomicie wpisuje się w tradycję wspierania przez nas najważniejszych imprez sportowych w Polsce – mówi Sylwia Matusiak, dyrektor zarządzająca ds. marketingu, sponsoringu i prewencji PZU.

(AM, źródło: PZU)