Wefox pozyskał 400 mln USD od inwestorów

0
783

Wefox zamknął rundę finansowania serii D o wartości 400 mln dolarów. W efekcie wycena insurtechu wzrosła z 3 do 4,5 mld USD.

– Nowa wycena jest wyraźnym potwierdzeniem trafności naszego modelu biznesowego, który koncentruje się na dystrybucji za pośrednictwem agentów, a nie bezpośredniej. To sprawia, że nasza firma jest obecnie jednym z najbardziej wiarygodnych insurtechów na rynku – powiedział Julian Teicke, dyrektor generalny i założyciel Wefox. Podkreślił że firma wciąż zwiększa swoje przychody. W ubiegłym roku wyniosły one 320 mln USD. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku insurtech wygenerował ponad 200 mln USD przychodów, co powinno umożliwić osiągnięcie celu, jakim jest 600 mln USD przychodów do końca 2022 r.

– Wefox ma teraz ponad dwa miliony klientów i zamierzamy osiągnąć poziom trzech milionów klientów do końca tego roku – dodał Julian Teicke.

Wefox zamierza wykorzystać pozyskane fundusze na rozwój produktów i ekspansję w Europie, a następnie w Azji i Stanach Zjednoczonych.

(AM, źródło: wefox)