PZU SA nagrodzony za „Dobry zarząd”

0
197

PZU SA został uhonorowany Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia, zajmując w 6. edycji tego prestiżowego rankingu pierwsze miejsce w kategorii „Dobry zarząd”. Kapituła tworzona m.in. przez wielu znanych ekonomistów doceniła spółkę za osiąganie doskonałych wyników finansowych przy jednoczesnej dbałości o zrównoważony rozwój. Ubezpieczyciel został też partnerem głównym Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Statuetkę Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia wraz z dyplomem odebrała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU SA.

– Zwycięstwo w tej kategorii ma dla mnie szczególne znaczenie. Celem Grupy PZU jest zrównoważony rozwój – z dużym naciskiem na stabilność finansową, bezpieczeństwo kapitałowe i regularność w wypracowywaniu dobrych wyników. Tego wymaga interes naszych klientów, akcjonariuszy, a także całej polskiej gospodarki, której Grupa PZU jest istotnym filarem. Utrzymanie takiej równej, wysokiej formy biznesowej, zwłaszcza w ostatnich kryzysowych latach, wymaga wielkiego zaangażowania pracowników, sprawnego zarządu i odważnego przywództwa. Bardzo się cieszę, że efekty naszej pracy są dostrzegane i doceniane przez ekonomistów oraz dziennikarzy gospodarczych – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Jak podkreślała, miarą sukcesu dla Grupy PZU nie są wyłącznie wyniki finansowe, ale także osiąganie ich w odpowiedzialny sposób. Świadczy o tym jej wielkie społeczne zaangażowanie – programy wspierające bezpieczeństwo lokalnych społeczności, profilaktykę czy zdrowy tryb życia, mecenat nad najważniejszymi instytucjami kultury oraz sponsoring utalentowanych polskich sportowców, w tym Igi Świątek – najlepszej dziś tenisistki na świecie.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia to ranking wyróżniający najdynamiczniej rozwijające się polskie firmy i przedsiębiorstwa, które szczególnie w ostatnim, trudnym czasie miały największy wpływ na wsparcie i rozwój naszej gospodarki.

PZU wspiera sport

31 lipca rozpocznie się Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – pierwszy w Polsce turniej tenisowy rangi ITF W100, którego partnerem głównym jest PZU. Turniej zostanie rozegrany na twardych kortach Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach k. Grodziska Mazowieckiego.

Centrum to nowy obiekt sportowy na mapie Polski, którego uroczyste otwarcie 30 lipca poprzedzi rozpoczęcie Memoriału. Na kortach twardych w dniach 31 lipca–7 sierpnia po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany kobiecy turniej zawodowy z cyklu ITF Women’s World Tour – W100, organizowany przez Polski Związek Tenisowy. Rywalizacja pań w Polish Open będzie się toczyć o pulę nagród w wysokości 100 tys. dolarów. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

– PZU zawsze z dumą wspiera polski sport, stanowiący dużą część naszej działalności sponsoringowej. Tenis to rozwijająca się dyscyplina, a obecnie najlepszą na świecie zawodniczką jest Iga Świątek, której głównym sponsorem jest PZU. Nie mogło więc zabraknąć obecności największego polskiego ubezpieczyciela na tak ważnej imprezie, jaką jest Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich. W Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach będą trenowały także dzieci, których rozwój sportowy dla PZU jest szczególnie ważny. Do naszego programu Dobra Drużyna PZU, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród najmłodszych, dołączyło już ponad 25 tys. dzieci. Mamy nadzieję, że na nowym obiekcie będziemy świadkami wielu triumfów biało-czerwonych – mówi Sylwia Matusiak, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji.

(AM, źródło: PZU)