PZU szuka startupów do współpracy

0
135

Do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do programu akceleracyjnego dla startupów MIT Enterprise Forum CEE, którego partnerem w nurcie insurtech jest PZU. Oprócz szansy na zdobycie wiedzy i mentoringu ze strony zakładu wybrane międzynarodowe startupy będą mogły również pozyskać finansowanie w wysokości 50 tys. euro w ramach programu Poland Prize.

W ramach tegorocznej edycji akceleratora PZU zaprosił do współpracy innowacyjne przedsiębiorstwa działające zwłaszcza w obszarach zaawansowanej analityki (analiza dużych zbiorów danych), digitalizacji procesów i cyfrowych ścieżek obsługi klienta, nowych interakcji z klientami oraz telemedycyny i teleopieki. W poprzednich dwóch edycjach akceleratora PZU ocenił około 500 zgłoszeń startupów z całego świata, a z trzema spośród nich nawiązał współpracę.

– Jako lider polskiego rynku ubezpieczeniowego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest wdrażanie innowacji. Startupy będące na początku swojej ścieżki rozwoju bardzo często potrzebują wielowymiarowego wsparcia. Z myślą o tym powstał program PZU Ready for Startups, w ramach którego wspieramy rozwój startupów, między innymi poprzez zaangażowanie w takie projekty, jak program akceleracyjny MIT Enterprise Forum CEE. Chcemy pomagać w rozwoju rewolucyjnych rozwiązań, które kiedyś będą mogły służyć naszym klientom – mówi Piotr Nowak, członek zarządu PZU SA.

(AM, źródło: PZUU)