PZU wspiera serial dokumentalny

0
468

11 czerwca o godzinie 22:25 na antenie TVP1 odbędzie się premiera serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Każdy odcinek to historia osoby, która musiała się zmierzyć z trudną codziennością po wypadku. W powstanie serialu zaangażował się PZU.

– Chcemy zwrócić uwagę na to,  jak dramatyczne mogą być konsekwencje kilku chwil nieuwagi, brawury czy z pozoru błahych, a jednak niebezpiecznych zachowań. A nic tak  dobrze nie przemawia do wyobraźni widzów jak opowieści ludzi, którzy muszą walczyć o powrót do zdrowia po wypadku – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

„Sekundy, które zmieniły życie” to cykl dwunastu odcinków, których bohaterowie ulegli wypadkowi. W najbliższy czwartek widzowie poznają historię trzydziestojednoletniego blogera, mówcy, szczęśliwego męża i ojca. Zjeżdżając po zboczu na rowerze, uderzył z impetem w murek znajdujący się na końcu skarpy. Diagnoza – zmiażdżenie dwóch krążków międzykręgowych, a tym samym paraliż ciała od szyi w dół. Dziś jest na liście 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. Ma własnego wideobloga, bierze udział w programach telewizyjnych i prowadzi konferencje.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem hartu ducha i wytrwałości naszych bohaterów. Dziękuję im, że zgodzili się opowiedzieć swoje historie. Dzięki temu możemy się przekonać, że nawet z największych zakrętów życiowych z czasem udaje się wyjść na prostą. Mam nadzieję, że bohaterowie każdego z kolejnych odcinków pomogą nam także skłonić Polaków do większej uważności i rozwagi. Nawet jeden wypadek mniej to dla nas niezbity dowód, że ten serial ma sens – dodaje Dorota Macieja.

(AM, źródło: PZU)